Speváková Šárka - redaktorka, scénáristka a režisérka

Biografie:

V roce 1979 vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Poté měnila různá zaměstnání, pracovala rovněž jako knižní redaktorka v redakci pro popularizaci vědy v tehdejším SNTL, dále v Technickém magazínu, jako dramaturgyně pro dokumenty o přírodě v TV NOVA, jako šéfredaktorka časopisu Chemický průmysl. Rovněž se věnovala popularizaci vědy v týdeníku Ekonom a naposledy byla vedoucí přílohy Hospodářských novin Věda a technika. Mezitím spolupracovala s Českou televizí jako autorka a režisérka na tvorbě dokumentů z domova i ze zahraničí a příspěvků do magazínů Vědník či do cyklu Diagnóza. Nyní se plně věnuje práci na magazínu Popularis.

Filmografie:

2002 - Mladí vědci
Monografické vydání Vědníku o profesionálním i soukromém životě pěti mladých vědců nejrůznějších oborů.
Scénář a režie

2001 a 2000 - příspěvky do magazínu Vědník, například Ovčí detektivka o Cretzfeldt-Jakobově nemoci a ovcích na Slovensku, či I neplodní mohou mít děti o léčbě neplodnosti, či O statečném Vojtíškovi v Diagnóze o vrozených vadách.
Scénář a režie

1999 - Ženy ve zbrani
Dokument vytvořený pro Českou televizi o ženách armádě české, americké, izraelské, holandské, ruské a čečenské.
Scénář a režie

1996 - Dobrý voják Čech
Dokument o každodenním životě vojáků českého praporu v Sektoru Jih v Srbské Krajině.
Scénář a režie

1996 - Vzdálené události
Dokument o smrti dvou českých vojáků UNCRO během chorvatské ofenzívy v tzv. Republice srbská Krajina.
Scénář a režie

1995 až 1993 - v rámci pořadu Na vlastní oči autorka reportáží Náš MASH o české polní nemocnici v Kninu, dále příspěvky o potratové pilulce RU 486 či o transfuzi krve plodu v děloze matky.

E-mail: sarka.spevakova(a)popularis.cz