Magazín o tom, že žít se dá i jinak (2006).

Obsah dílu

Přehrát vše

Tématem je generační konflikt, kdy se sobě stále více odcizují světy starých a mladých lidí – ovšem tato vzájemná odtažitost stále více přerůsta ve vzájemnou averzi. Je takový vztah obvyklý? A jak jsou přijímáni staří lidé v jiných koutech světa? Srovnávali jsme Česko se Spojenými státy a Irákem – jak se v těchto odlišných kulturách liší vztah seniorů k mladým lidem a naopak dětí k nejstarší generaci? Výsledky nedávno zveřejněné sociologické studie zkoumala Světlana Lazarová.

Jeptišky i ortodoxní muslimky chodí v nápadně obdobných šatech. Existuje mezi nimi ale i jiné pouto než zahalení? Česká muslimka Amina se setkává s řádovou sestrou a snaží se s ní odhalit úlohu ženy v současné společnosti i náboženství.

Proslulá romská hudební skupina Kale vyhodila na hracích automatech už prý úplně závislou Věru Bílou – co bude s Kale dál? O tom, jaké mají plány a vyhlídky do budoucnosti, s nimi hovořila Rozálie Kohoutová.

Shein a Jitka jsou manželé – on pochází z Nového Zélandu, ona je rozená Češka. Jak funguje jejich život teď, když se odstěhovali doprostřed české kotliny?

Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrMagazín