Půvabné časy podle Ivy Hüttnerové, tentokrát o řeznickém řemesle (2004). Režie F. Karvánek

V dnešním Domácím štěstí vám chceme představit řeznictví jako velmi starou a ctěnou profesi, jako řemeslo, které se pěstovalo, jehož adepti museli skládat nelehké mistrovské zkoušky a které jako jediné má ve svém znaku českého královského lva.

Když se řekne řezník, představíme si většinou pána v kostkovaném saku, který se spíše vzácně vyskytuje ve větších prodejnách Maso-uzeniny a vybere nám třeba nějaký „pěkný kousek“ z naporcovaného masa. Vesnické zabijačky, ke kterým se tradičně zval řezník, si pamatují spíše ti starší a my ostatní si je dokážeme představit asi už jen podle Ladových obrázků.

Iva Hüttnerová nám dnes ve svém pořadu představí řezníka pana Huderu, v jehož rodině se toto povolání provozuje už několik generací. Navštívíme také Střední průmyslovou školu technologie masa a její ředitel nám bude vyprávět o tom, jak se připravovali řezníci na svou profesi kdysi a jak toto učení vypadá dnes. Vypravíme se také do Holešovic, kde v místech, kde je dnes dobře známá tržnice, byly od roku 1895 pražské jatky.

Ve studiu bude naším hostem herečka Stella Zázvorková, o které je známo, že je výborná kuchařka a prozradí nám, v jaké podobě má maso nejraději.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrMagazín