V drsné přírodě divoké Aljašky musela vybojovat nejtvrdší bitvu svého života. Kanadský romanticko-dobrodružný film, inspirovaný skutečným příběhem.
Hrají: J. Eikenberryová, A. Hindle, A. Magder, G. Greene a další. Režie Michael Anderson.

Kanadský dobrodružný snímek byl inspirován skutečným příběhem, který se odehrál na Aljašce v 50. letech minulého století.

Mladá vdova Martha žije se svým desetiletým synem Lloydem v pohodlí a přepychu velkoměsta. Jednoho dne se seznámí s prospektorem Donem Martinem, který už dlouhou dobu pátrá v Mecce všech zlatokopů - na Aljašce - po nalezišti cenného kovu. Martha brzy podlehne jeho kouzlu a svolí k tomu, že ho jako jeho žena bude následovat zpět do drsné severské přírody. Záhy jsou oba, matka i syn, konfrontováni se nelehkým životem uprostřed lesů, v naprosté pustině, bez jakéhokoliv komfortu, který přináší život v moderním velkoměstě. Přesto se Martha dokáže přizpůsobit, především proto, že svého muže skutečně miluje a stejně tak on ji. Po čase Martha zjistí, že je v jiném stavu. Přesto na Aljašce zůstává, protože Don zrovna narazil na zlatý důl a chytá se začít těžit. Bohužel, právě v tu chvíli zasáhne nešťastná náhoda, která Marthu podrobí nejtěžší zkoušce jejího života...

Napište nám