Film o filmu Díra u Hanušovic

Dokument o natáčení nového českého filmu Miroslava Krobota. Pohled do zákulisí filmu, který celý vznikal v nádherné krajině Jeseníků

Dokumentaristka Linda Kallistová Jablonská ve Filmu o filmu Díra u Hanušovic sledovala filmový režijní debut Miroslava Krobota, „jeho“ herce z Dejvického divadla a obyvatele Vikantic a Hanušovic na Jesenicku, kde se film natáčel. Zajímalo ji nejen to, co se děje před tím, než zazní režisérův pokyn „akce“ a „stop“, ale také jak skutečnost, že se k nim na dva měsíce přestěhoval filmový štáb, vnímají místní. Účinkují: obyvatelé Vikantic a Hanušovic a štáb a herci filmu Díra u Hanušovic.

Díra u Hanušovic vypráví příběh mladé učitelky Maruny (T. Vilhelmová), která když neobsluhuje štamgasty v hospodě uprostřed ospalé severomoravské vesnice, tráví čas s nerozhodným starostou Jurou (I. Trojan), naivním outsiderem Olinem (J. Plesl) nebo hádkami s panovačnou matkou (J. Tesařová). Lakonické vesnické drama s prvky černé komedie je režijním debutem uměleckého šéfa Dejvického divadla, který členům svého ansámblu poskytl neopakovatelnou hereckou příležitost ve filmu. Hrají: T. Vilhelmová, L. Krobotová, J. Tesařová, I. Trojan, J. Plesl, S. Babčáková a další. Scénář L. Smékal, M. Krobot. Kamera J. Baset Střítežský. Režie M. Krobot.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrFilm