Příběh nesmělého sedláka, který se vydal do Prahy koupit chomout a domů se vrací s nelichotivou pověstí… Jemná erotická komedie Zdeňka Svěráka podle povídky Guy de Maupassanta.
Režie: Zeno Dostál. Scénář: Zdeněk Svěrák. Hrají: Oldřich Navrátil, Kamila Špráchalová, Lukáš Vaculík, Jiří Strach a další.

Jemnou erotickou komedii napsal Zdeněk Svěrák podle Maupassantovy povídky Nestyda Morin. Vypráví příběh nesmělého sedláka, který se vydal do Prahy koupit chomout a vrátil se domů s pověstí chlípníka. Nezasloužená pošramocená pověst je pro něj velkou ránou, je zažalován za domnělé znásilnění, a tak je šťasten, když se nabídne pomoci situaci vyřešit místní novinář. A podaří se mu to skvěle…

Svým nenápadným tlumeným humorem a atmosférou připomíná Chlípník slavný film Postřižiny. Děj se však neodehrává v pivovaru, ale v lihovaru. Velkou hereckou příležitost zde dostala Kamila Špráchalová, známá především z dabingu. Režisér Zeno Dostál tento svůj druhý film (debutoval v pokročilém věku filmem Golet v údolí) nemohl kvůli náhlému úmrtí dokončit a tak po různých peripetiích měl premiéru až v roce 2003.

Režie: Zeno Dostál. Scénář: Zdeněk Svěrák. Hrají: Oldřich Navrátil, Kamila Špráchalová, Lukáš Vaculík, Jiří Strach a další.

Napište nám