Hudebně zábavný pořad k významnému životnímu výročí uvádějí Z. Svěrák a K. Šíp.

Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř se narodil v Praze na Žižkově v Bořivojově ulici. V dětství zpíval v rozhlasovém sboru Bohumila Kulínského. Vlastní tvorbě se věnuje od svých 15 let. Během základní vojenské služby zvítězil v Armádní soutěži umělecké tvořivosti a při té příležitosti s ním natočila rozhovor Armádní redakce Československého rozhlasu. Tam se seznámil s jejími tehdejšími redaktory Zdeňkem Svěrákem a Miloněm Čepelkou (členové Divadla Járy Cimrmana). Napsal několik písniček na texty Miloně Čepelky. Vystudoval Lidovou školu umění - kurzy pro pracující (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), obor dirigování. Působil ve skupině Faraon, kapele Evy Pilarové a dalších. V současné době účinkuje s vlastní skupinou MOUR.

Je autorem řady písňových melodií s texty Zdeňka Svěráka (drtivá většina), Karla Šípa, Miloně Čepelky a dalších. Skladatel filmové hudby - např. Ať žijí duchové, Tři veteráni, Vrchní, prchni!, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, seriály Když se slunci nedaří, Medvědi nic nevědí.

Protagonista televizních pořadů - Hitšaráda, Galasuperšou, Šaráda a zejména Hodina zpěvu. V pořadu, který Česká televize natočila v pražské Lucerně, uvádějí Karel Šíp a Zdeněk Svěrák. Má připomenout Uhlířovy nejznámější melodie, počínaje hitem Holubí dům až po sborové hity Dělání nebo Není nutno.

Napište nám