Z jakého důvodu nás evoluce vybavila žárlivostí? A jak mohou geny ovlivňovat naše reprodukční strategie? Nový dokumentární cyklus o výsledcích výzkumu vědců v České republice. Vypráví Kryštof Hádek. Režie M. Duda

Výpravný populárně naučný cyklus o výzkumech vědců v České republice. Díl Čí je moje dítě divákům přibližuje, jak si muži odnepaměti hlídali své otcovství, nebo z jakého důvodu nás evoluce vybavila žárlivostí. Dokumentární film hledá spolu s českými vědci odpovědi na otázky, jak se vyvíjela žárlivost a s ní spojené společenské konvence u nás i v jiných kulturách v historii. Co odhalují experimenty českých vědců? Jak si vlastně geny samy zajišťují své uchování a svou replikaci, své přemísťování v čase do dalších generací? A jak se pravděpodobně budou naše reprodukční strategie přizpůsobovat novým podmínkám a aktuálnímu prostředí dále? Tento pilotní díl cyklu „Člověk, to je věda“ vyhrál v roce 2013 hlavní cenu na festivalu AFO Olomouc a dále pak cenu časopisu Dějiny a současnost za nejlepší český dokument v oblasti humanitních a společenských věd.

Film v tvůrčí producentské skupině Martiny Šantavé připravili Radim Procházka, Zdeněk Holý, Marek Duda, Kryštof Hádek, Hedvika Hansalová, Věra Krincvajová a další.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrDokument