Když Hitler napadl Polsko, byl rázem těžší i život na Starých Hamrech. Obstojí současná rodina v podmínkách, které zakoušeli naši dědové a babičky v době 2. světové války? Historická docureality České televize (2015). Připravily Z. Cejnková a J. Rezková ml.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rodina se seznamuje s povinnostmi správného hospodáře. Na všechny pozvolna doléhá také tíha doby. Veškeré počínání rodiny podléhá záplavě protektorátních nařízení a nových požadavků doby. Je zřejmé, že obstát v této zkoušce bude fyzicky, ale i psychicky nesmírně náročné. Potraviny docházejí a situace se ještě zhorší, když rodina ve svém domě musí načas ubytovat trojici uprchlíků. Soužití s novými nájemníky neproběhne bez konfliktů…

Naše rodina prožila chvíle, kdy Hitler napadl Polsko a brousil si zuby na další oběti. Válečné výstřely jsou zatím velmi vzdálené, ale dopad bojů je patrný i v zázemí. Naši hrdinové zatemňují svůj dům, přivykají přídělovému hospodářství a netrpělivě očekávají další neznámé nástrahy, které přináší život v Protektorátu Čechy a Morava. Čas dospěl až do jara 1940.

Videobonus: Receptář Honzy Dočekala

Videobonus: Receptář Honzy Dočekala

Stopáž55 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrZábava