Thriller s prvky černé komedie o postarší učitelce angličtiny, která pátrá na polsko-českém pomezí po pachatelích velmi podivných vražd.

Originální thriller s prvky černé komedie se odehrává v opuštěném kraji Kladské kotliny na polsko-českém pomezí. Právě zde na samotě uprostřed hor žije svérázná důchodkyně Jana Dušejková, která kdysi projektovala mosty a teď učí angličtinu v místní škole. Zabývá se astrologií, je vášnivou obhájkyní zvířat i všech outsiderů. U státních úřadů ale nenachází se svými stížnostmi a prosbami pochopení, naopak ji považují za poněkud bláznivou. Myslivci se jí vyloženě vysmívají, policisté dělají v jejím případě jen to, co nezbytně musí. Když se v kraji začnou nacházet těla podivně zavražděných lidí, přijde žena s odvážnou teorií, že za vším je třeba hledat zvířata, která se lidem mstí za všechno zlé, co jim kdy způsobili…

Snímek vznikl podle bestselleru „Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých“ polské spisovatelky Olgy Tokarczukové, nositelky Nobelovy ceny za literaturu. Ve filmu světově proslulé režisérky Agnieszky Holland hraje výraznou roli olomouckého entomologa i český herec Miroslav Krobot.

Napište nám