Výjimečný koncert nejosobitějšího českého smyčcového kvarteta v pražském Divadle Hybernia (2014). Účinkují: G. Vermelho, R. Baborák, I. Venyš, D. Bárta, P. Čtvrtníček a další. Kamera M. Kubala. Režie A. Rezek

Epoque Quartet patří k nejosobitějším souborům své kategorie na české hudební scéně. Jeho historie sahá do roku 1999 a prošla dlouhou žánrovou a interpretační genezí. Ačkoli členové kvarteta absolvovali klasické hudební vzdělání, je pro Epoque Quartet zcela typický přesah daleko za hranice vážné hudby a klasické literatury, určené tomuto komornímu obsazení. Soubor se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních interpretačních soutěží, jejichž prostřednictvím získal vysoký kredit v oblasti vážné hudby, zároveň však začal vstupovat do povědomí širšího hudebního publika, a to díky spolupráci s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, skupinou Tata Bojs, Oskarem Petrem a mnoha dalšími.

V loňském roce oslavil Epoque Quartet patnácté výročí svého založení velkým koncertem, který se uskutečnil 22. 4. 2014 v Divadle Hybernia v Praze. Kromě kvarteta samotného vystoupila řada hvězdných hostů první velikosti – Dan Bárta, Matěj Ruppert, Ondřej Brousek, Petr Čtvrtníček, Tonya Graves, Radek Baborák, Clarinet Factory, Robert Balzar a mnozí další. Velkoryse pojednaný koncert přinášíme v televizním záznamu, který zachycuje setkání výrazných uměleckých osobností i různých hudebních žánrů.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2014
ŽánrHudba