Nahrávám video

11. říjen 2018

Obsah dílu

Závodník Tomáš Tomeček — Golfistka Michaela Kulhánková — Degustátorka čokolády Šárka Robinson Pomahačová — Filmařský talent Jan Karel Pavlík — Autentická vína

Části dílu

01:14
Závodník Tomáš Tomeček
  Rallye Dakar zná snad úplně každý. I ten, kdo se o automobilové závody vůbec nezajímá. A téměř všem se v souvislosti s ní asi okamžitě vybaví jméno našeho nejúspěšnějšího účastníka Karla Lopraise. Z legendárního klání si ale pravidelně vozil trofeje i další Čech. Tomáš Tomeček. Nejprve jako navigátor zmiňovaného Karla Lopraise a pak už jako řidič. Posledních osm let však se svou Tatrou 815 sbírá medaile jinde. Učaroval mu totiž náročný přejezd černým kontinentem Africa Eco Race. Co ho rok co rok táhne do písečných dun, zjišťovala Hana Skálová.
  06:49
  Golfistka Michaela Kulhánková
   Sportovkyní tělem a duší je i hrdinka naší následující reportáže. Na golfových hřištích stejně jako v běžném životě. A právě v něm jí bojovnost, disciplína a silná vůle hodně pomohly. Michaela Kulhánková z Kochánek, talentovaná hráčka, totiž ve svých 19 letech onemocněla meningitidou. Tedy zákeřnou chorobou, která způsobuje zánět mozkových blan, někdy i sepsi celého organismu a může mít na svědomí třeba ztrátu sluchu nebo epilepsii. Nezřídka bohužel končí smrtí. Míša ovšem svou bitvu s ní vyhrála. Byť byla velmi dlouhá a náročná. Dokázala se nejen znovu postavit na nohy a odmaturovat, ale dokonce opět září na turnajích. O cestě zpátky na zelené hřiště vyprávěla Evě Kroupové.
   12:19
   Degustátorka čokolády Šárka Robinson Pomahačová
    Dovedete si představit, že by vaší profesí bylo ochutnávání čokolády? Zní to téměř pohádkově, ale pohádka to rozhodně není. Takové povolání opravdu existuje. Dokonce i u nás už jednu degustátorku téhle oblíbené pochoutky máme. Jmenuje se Šárka Robinson Pomahačová a čokoláda jí živí. A to doslova. Denně sní v průměru 4 tabulky, což dělá ročně neuvěřitelných 76 kilo. Na její postavě byste to ale nepoznali. Jak sama říká, po kvalitním produktu neztloustnete. Jak se k téhle práci dostala a co všechno musí zvládat, prozradila Petrovi Bělíkovi.
    17:29
    Filmařský talent Jan Karel Pavlík
     Janu Karlovi Pavlíkovi je pouhých 18 let a přitom už dobývá svět stříbrného plátna. Lásku k němu nejspíš podědil po dědovi. Ten byl malířem a výtvarně se podílel na snímcích Hrátky s čertem nebo Baron Prášil. Jeho vnuk si rovnou točí filmy vlastní. Je režisérem i scénáristou. Navíc za své práce sbírá ocenění nejen doma, ale taky na zahraničních festivalech. Všimli si ho dokonce i v Hollywoodu. O svých inspiracích si povídal s Evou Kroupovou.
     22:59
     Autentická vína
      „Víno jsem měl rád a neváhám tvrdit, že je to nápoj, který dělá zázraky,“ říkával básník Jaroslav Seifert. Pokud se to s ním ovšem nepřežene. Pak se dějí divy. Každopádně Češi a Moravané tento opojný mok milují. Podle statistik ho každý z nás ročně vypije okolo 20 litrů. Rostoucí oblibě se těší i vína, kterým se říká autentická. Zatímco do klasických se přidávají až desítky přísad, tahle se dělají v podstatě bez dochucovadel. Jedním z průkopníků metody, která je návratem k postupům našich předků je Jaroslav Osička. Své produkty dodává i do špičkových restaurací ve Spojených státech či ve Velké Británii. V čem tkví tajemství jeho úspěchu, zjišťoval Tomáš Polák.
      Přehrát celé video
      Stopáž30 minut
      Další díl
      18. říjen 2018

      Gejzír na sociálních sítích

      Napište nám