Geniální nápady, odvážné experimenty a inspirativní příběhy s Ivetou Toušlovou a Jiřím Rejmanem

Obsah dílu

Přehrát vše

Televarieté slaví

Je tomu totiž přesně 45 let, co s nápadem na televizní varietní show přišel Vladimír Dvořák. Inspiroval se v Paříži v tamním vyhlášeném klubu Olympia. Pořad chtěl pojmenovat TV Varieté. Tehdejší vedení Československé televize mu ale tento „anglický“ název zamítlo a tak nakonec vzniklo Televarieté. Od počátku slavilo obrovský úspěch, odolalo i nástupu německého konkurenta „Ein Kessel Buntes“ na naše obrazovky. Vysílalo se neuvěřitelných 28 let a vyrobeno bylo 74 dílů. Dodejme ještě, že jubilantem by letos byl i Vladimír Dvořák. Oslavil by 90. narozeniny.


Nevidomý horolezec

Představíme vám muže, kterého osud ani trochu nešetřil. Přesto láme sportovní rekordy. Leze po skalách, navzdory tmě, do níž byl už v dětství uvržen. A touží vystoupat na sedm nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů, takzvaných „Seven summits“. Svému snu říká „Schody do nebe“. První tři už má za sebou – Elbrus, Kilimandžáro a Aconcaguu. Na světě je jen 348 lidí, kteří stanuli na vrcholcích všech sedmi hor. Jeden z nich, Erik Weihenmayer, který je stejně jako Honza nevidomý, kdysi řekl: „Co je uvnitř vás, je silnější než to, co vám stojí v cestě!“ A jak se zdá, našemu hrdinovi odvaha, pevná vůle a víra v úspěch tedy rozhodně nechybí.


Koktejly

Hrají všemi barvami a chutnají taky všelijak. Po rajčatech, paprice, kaktusu, rebarboře nebo dokonce i masu. Řeč je o koktejlech. Co si pod tímhle pojmem představit, se poprvé dozvěděli čtenáři amerického časopisu Balance and Columbian Repository už v roce 1806. Psalo se v něm, mimo jiné, že koktejl je posilující nápoj složený z lihovin různého druhu, cukru, vod a hořkého likéru a je považován – poslouchejte dobře – za vynikající předvolební pití, neboť činí srdce rázná a nebojácná a zároveň mate hlavu. Za jeden z nejstarších míchaných drinků bývá považován Sazerac, připravovaný už v polovině minulého století ve Francii z koňaku a hořkých kapek. Dnešní barmani kombinují neuvěřitelné věci: třeba rum a sherry s hořkým pivem, vodku s okurkami a rýžovým vinným octem nebo curracao se slanou lékořicí. Jedním z nejlepších u nás je Tomáš Melzer. Pojďme se osvěžit jeho mistrovskými výtvory.


Tradiční fotografie

V době digitálních foťáků a chytrých telefonů stačí cvaknout a máte zvěčněný každý okamžik vašeho života. Přesto se řada lidí z nostalgie vrací k tradičním technikám, kdy jsme si na snímek museli pěkně počkat a výsledek byl mnohdy nejistý. Jednou z nejstarších je takzvaný kolodiový proces. Vymyslel ho Angličan Frederick Scott Archer a hlavní roli v něm hraje kolodium. Roztok používaný ve zdravotnictví. Zjistil, že tato látka je schopna vytvořit tenký film, který lehce přilne ke sklu nebo k plechu. S její pomocí pak připravil citlivou fotografickou desku s krátkým časem expozice a dokonalým obrazem. Kouzlu téhle téměř zapomenuté metody propadl i fotograf Ondřej Janů. A dokázal do ní vetknout moderní obsah.


Freeline skates

Na závěr nás čeká projížďka na kolečkových bruslích. Ovšem poněkud zvláštních. Říká se jim „freeline skates“ nebo taky „frílajny“ a na svět je v roce 2003 přivedl Američan Ryan Farelly. Chtěl vytvořit něco, co by kombinovalo jeho oblíbené sporty – skateboarding, snowboarding, surfování a jízdu na in-line bruslích. Původně měl jeho vynález sloužit jen ke sjíždění z vrchu. Časem se ale ukázalo, že se dá na něm taky odrážet na rovině a dokonce stoupat na konce. Obyčejná, trochu neohrabaná, kolečka na prkýnku se stala fenoménem, který už dorazil i k nám.


Stopáž31 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD