Nahrávám video

11. červen 2015

Část: Tradiční fotografie

Obsah dílu

Televarieté slaví — Nevidomý horolezec — Koktejly — Tradiční fotografie — Freeline skates

Části dílu

01:19
Televarieté slaví
  Je tomu totiž přesně 45 let, co s nápadem na televizní varietní show přišel Vladimír Dvořák. Od počátku Televarieté slavilo obrovský úspěch, odolalo i nástupu německého konkurenta „Ein Kessel Buntes“ na naše obrazovky. Vysílalo se neuvěřitelných 28 let a vyrobeno bylo 74 dílů.
  07:08
  Nevidomý horolezec
   Leze po skalách, navzdory tmě, do níž byl už v dětství uvržen. A touží vystoupat na sedm nejvyšších vrcholů sedmi kontinentů, takzvaných Seven summits. První tři už má za sebou – Elbrus, Kilimandžáro a Aconcaguu. Svému snu říká Schody do nebe.
   12:58
   Koktejly
    Hrají všemi barvami a chutnají taky všelijak. Po rajčatech, paprice, kaktusu, rebarboře nebo dokonce i masu. Dnešní barmani kombinují neuvěřitelné věci: třeba rum a sherry s hořkým pivem, vodku s okurkami a rýžovým vinným octem nebo curracao se slanou lékořicí. Jedním z nejlepších u nás je Tomáš Melzer.
    18:43
    Tradiční fotografie
     V době digitálních foťáků a chytrých telefonů stačí cvaknout a máte zvěčněný každý okamžik vašeho života. Přesto se řada lidí z nostalgie vrací k tradičním technikám, kdy jsme si na snímek museli pěkně počkat a výsledek byl mnohdy nejistý. Jednou z nejstarších je takzvaný kolodiový proces.
     23:38
     Freeline skates
      Říká se jim „freeline skates“ nebo taky „frílajny“ a na svět je v roce 2003 přivedl Američan Ryan Farelly. Chtěl vytvořit něco, co by kombinovalo jeho oblíbené sporty – skateboarding, snowboarding, surfování a jízdu na in-line bruslích. Obyčejná, trochu neohrabaná, kolečka na prkýnku se stala fenoménem, který už dorazil i k nám.
      Přehrát celé video
      Stopáž29 minut
      Další díl
      18. červen 2015

      Gejzír na sociálních sítích

      Napište nám