Nahrávám video

4. červen 2015

Obsah dílu

Videomapping — Až na dřeň — Trikový mág Václav Vorlíček — Yoyování — Trénink paměti

Části dílu

01:27
Videomapping
  Pokud milujete hru světel, obrazu, hudby a iluzí, pak jste už určitě slyšeli o videomappingu. Tedy o jakémsi oživování objektů za pomoci laserů a supervýkonných projektorů. U nás rozzářil videomapping kupříkladu pražské Rudolfinum, ale taky ledovou plochu při nedávném mistrovství světa v hokeji.
  06:36
  Až na dřeň
   Každé tři minuty se někdo na světě dozví, že k tomu, aby mohl dál žít, potřebuje transplantaci kostní dřeně. A není vůbec jednoduché najít člověka, který má s nemocným shodné znaky. Bezmála 1 300 z nich prošlo lavicemi Radka Biedly. Ačkoli není doktor ani hasič, má už na svém kontě čtrnáct zachráněných životů.
   11:52
   Trikový mág Václav Vorlíček
    Václav Vorlíček spolu s kolegy vytvořil bez počítačů a dalších technických vymožeností bezpočet dnes už legendárních triků. V těchto dnech slaví krásné půlkulaté 85. narozeniny. My se samozřejmě přidáváme ke gratulantům a společně si připomeneme některé už doslova legendární kousky tohoto trikového mága.
    17:44
    Yoyování
     První mistrovství světa v yoyování se konalo, už v roce 1932. Nejprve šlo o to udržet dva stejné disky spojené osou, kolem níž je omotán provázek, co nejdéle v pohybu nahoru a dolů. Později se na soutěžích začaly hodnotit kombinace různých triků, jejich náročnost, pestrost i provedení.
     23:26
     Trénink paměti
      Určitě jste se už taky někdy ocitli v situaci, že stojíte u bankomatu a marně lovíte z paměti PIN. Přitom mozek můžeme trénovat. Podle odborníků bychom dokonce měli – ve zhruba 25 letech totiž končí jeho vývoj a začínáme pomalu hloupnout. Pár fíglů, jak na to, nám prozradí Michaela Karsten – trojnásobná mistryně světa v paměťových schopnostech.
      Přehrát celé video
      Stopáž31 minut
      Další díl
      11. červen 2015

      Gejzír na sociálních sítích

      Napište nám