Hlavní role

Miroslav Donutil
Miroslav Donutil

Martin Elinger

Z donucení opustil kariéru špičkového chirurga v Praze a stal se “obvoďákem” v malém horském městečku Protějov v Beskydech, kam jezdíval kdysi ještě jako malý na prázdniny ke své tetě. Coby chirurg se předtím s pacienty potkával výhradně na operačním sále, kde toho příliš nenamluvil. Jenže teď má asociální a bručounský Elinger ordinaci plnou pacientů, kteří mluví až moc. Oč schopnější je Martin Elinger lékař, o to neobratněji si počíná v oblasti mezilidské komunikace a kvůli své nezvyklé povaze si u místních rychle vypěstuje pověst nepřívětivého podivína. Ale platí to i naopak, svérázní obyvatelé beskydské obce dovádějí vždy elegantně oblečeného, ale poněkud nepatřičně působícího lékaře k šílenství.


Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová

Lída Klasnová

Pohledná, srdečná a nezadaná učitelka na místní základní škole. Beskydy miluje a nikdy by odtud neodešla. V doktoru Elingerovi nalezne zalíbení, ale jeho společenská neohrabanost a neschopnost projevovat city jsou pro rozvoj jejich vztahu takřka nepřekonatelnou překážkou.


Jana Štěpánková
Jana Štěpánková

Marie Loukotová

Rázná vdova, teta doktora Elingera. Provozuje malou farmu. Martina si pamatuje už od malička, když k ní jezdil na prázdniny. Tetička Marie se s ničím moc nemaže, na první pohled ji nic nerozhází, ale dřímá v ní citlivá duše, která se čas od času prodere na povrch. Svého synovce Martina zná určitě nejlépe z místních obyvatel.


Gabriela Marcinková
Gabriela Marcinková

Irena Bezáková

Sestřička doktora Martina. Drzá a svéhlavá kráska. Svou práci má těžce na háku, stejně jako svého šéfa. Většinu času telefonuje a řeší své milostné vztahy. V Protějově ji ale, na rozdíl od doktora Elingera, mají všichni rádi.


Norbert Lichý
Norbert Lichý

Antonín Brázda

Místní instalatér, jenž pracuje společně se svým synem Milošem. Nepřehlédnutelný hřmotný a užvaněný rozumbrada a také šprýmař, který to nikdy nemyslí zle. Je to právě on, kdo vám o dění ve městečku řekne první i poslední. Svérázný podnikatel, který v něm dřímá, se nikdy jen tak nevzdává.


Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček

Miloš Brázda

Mladý a dobrosrdečný instalatér, kterého ale víc, než rodinná firma, zajímají počítače. Miluje Irenu. Jejich vztah ale zažívá časté vzájemné turbulence a dost často musí jeden druhého přesvědčovat, že jsou pro sebe tím pravým životním partnerem.


Robert Mikluš
Robert Mikluš

Tomáš Topinka

Zádumčivý a někdy i trochu natvrdlý místní policista. Potýká se s nedostatkem sebedůvěry. Kvůli tomu nemá ani příliš štěstí v lásce, ale o to víc vzruchu kolem sebe občas natropí.