Miroslav Donutil coby špičkový chirurg v dalším dílu oblíbeného seriálu opět bravurně řeší zdravotní případy jako obvodní lékař v podhorském městečku v Beskydech. Se svou svéráznou povahou ale přesto stále naráží na další nečekané a často i úsměvné situace. Dále hrají: J. Čvančarová, N. Lichý, G. Marcinková, R. Mikluš, T. Měcháček, J. Štěpánková, M. Steinmasslová, V. Cibulková, L. Sobota, Z. Onufráková, I. Gogál a další. Scénář T. Končinský a Š. Titka. Kamera M. Holman. Režie P. Zahrádka

Lída je definitivně zpátky v Protějově, ale vzhledem k tomu, že její dům už je pronajatý, musí vzít pro začátek zavděk ubytováním v restauraci u Brázdů. Znovu se hlásí i na místo učitelky ve své staré škole, kterou teď vede nový ředitel Klásek (L. Sobota). Jeho podivné tiky a způsoby při pohovoru Lídu znejistí v tom, zda ředitel Klásek nepotřebuje spíš odbornou pomoc, než nového člověka do sborovny. Irenin otec (I. Gogál) se svou ženou vyhledají pomoc doktora Martina s úplně jiným problémem – rádi by počali dítě, ale nedaří se. Důvod obtíží ovšem nakonec překvapí nejen Martina, ale hlavně samotného Michala Bezáka.

Mezitím se stupňuje i podivné chování ředitele Kláska, které nakonec ohrozí nejen jeho, ale hlavně lidi kolem něj, včetně Lídy. Bude tak zase na Martinovi, aby zabránil nejhoršímu.

Stopáž54 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrSeriál