Vypadat jako mafián není špatné – dokud po vás nejde celá Sicílie. Bláznivá komedie jednoho z nejoblíbenějších italských komiků Roberta Benigniho.
Hrají: R. Benigni, N. Braschiová, P. Bonacelli, I. Pappalardo a další.

Těžko byste v Římě hledali většího dobráka, než je mladý řidič školního autobusu Dante. Tento od přírody veselý chlapík nemá žádné problémy - až do chvíle, kdy ho málem srazí autem krásná žena z velkého světa Marie. Takovou si Dante neuměl představit ani v nejdivočejších snech. A tak je o to víc překvapený, když Marii "náhodou" potká znovu a když ona přijme pozvání do jeho bytu. Okouzlený mladík však netuší, co za Mariinou náklonností vězí: tato kráska je totiž manželkou amerického mafiána Johnnyho Párátka, který se skrývá na Sicílii před mstou svých bývalých kumpánů. Dante je jeho dokonalým dvojníkem a Marii by se hodilo, kdyby zemřel místo Johnnyho...

Bláznivou komedii natočil italský komik Roberto Benigni (Život je krásný, Syn Růžového pantera), který si zároveň zahrál hlavní dvojroli. Benigni i zde dokonale využil svůj charakteristický, jakoby nevinně dětský projev a pořádně proříznutou pusu. V roli Marie uvidíte jeho životní partnerku Nicolettu Braschiovou.

Napište nám