Sociální docu-reality, která si klade za cíl prozkoumat, zda dospívající potomci dokáží hospodařit s rodinným rozpočtem. Pořad vede zábavnou formou náctileté členy domácností k seznámení se se světem rodinných financí. Každý díl mapuje po dobu jednoho měsíce příběh jedné rodiny, ve které teenager rozhoduje o tom, kam a kolik z rozpočtu rodina v rámci měsíce vloží. Jejich rodiče stojí před velkou výzvou – sebrat odvahu a svěřit měsíční příjem celé rodiny svému potomkovi. Zůstanou jim po měsíci dluhy, nebo se ukáže, že je jejich dítě lepší hospodář?

Záměrem pořadu je nasměrovat teenagery k finanční gramotnosti. Pomocníkem je jim při tom profesionální finanční expert Jan Waldhauser, který lehce mentorským způsobem hází teenagera do vody rodinného rozpočtu. Role finančního poradce v pořadu je velmi důležitá, je to totiž on, kdo jako jediný před kamerou komunikuje s našimi protagonisty a ovlivňuje jejich rozhodování. Během pořadu finanční poradce předá teenagerovi peníze a ten naplánuje měsíční výdaje. Následně může finanční poradce teenagera kontrolovat nebo mu pomáhat a na konci dílu je u vyhodnocení úspěšného či neúspěšného průběhu vlády teenagera. Finanční expert Jan Waldhauser pracuje téměř 15 let v bankovnictví jako finanční expert – v současné době jako vedoucí School Branch.

Tvůrci vycházejí z jednoduché premisy - každý rodič by měl být rád, pokud se jeho dítě naučí zacházet s penězi. Ne vždy se ale jedná o jednoduchou záležitost, zvláště pak, když mají sami teenageři své vlastní představy o využití peněz. Štáb se zaměřuje na tenzi, emoce mezi teenagery a jejich rodiči, ale také na jejich úspěchy, toleranci, trpělivost a zvládání hospodaření.

Kromě toho tvůrci přizvali do každého dílu známou osobnost, která si své sny už splnila a jejich práce je zároveň jejich koníčkem.