Na rybářské lodi, uprostřed klidných nočních vod, zazní výstřel z pistole. Výsledek – jedna mrtvola, posádka mlčenlivá jako ryby a bezradný komisař Montalbano. Epizoda z italského detektivního cyklu (2015). Hrají: M. Riondino, A. Vassallo, F. Pizzuto, S. Felberbaumová a další. Režie Gianluca Maria Tavarelli

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

S blížící se svatbou se Mimi plete Montalbanovi stále více do života, a tak je komisař rád, když jeho aktivního zástupce rozptýlí nový případ. Jedná se o nehodu na rybářské lodi – jeden z námořníků nešťastně zastřelil strojníka. Proč byli muži na lodi ozbrojeni, však kapitán vysvětlit nedokáže. Střelec a jeho oběť měli navíc podle všeho nevyřízené dluhy z minulosti.

Druhý případ přinese na komisařství tak trochu proti své vůli Fazio. Dívka, která se mu líbí, si totiž nerozvážně začala s nechvalně proslulým zabijákem od Sinagrových, a ten teď vyhrožuje smrtí celé její rodině, pokud se vztahu budou stavět do cesty. Fazio se bojí, že policejní vměšování rozběsní zabijáka k nepříčetnosti, sám je však na něj krátký.

Ke všemu ještě přijede do Vigaty Livia a netouží po ničem jiném, než v maskách a se šampaňským v ruce bujaře oslavit masopust. A právě v maškarním reji se přihodí událost, která navždy vychýlí životní dráhu Salva a jeho snoubenky.

Originální názevIl Giovane Montalbano II / Morte in Mare Aperto
Stopáž101 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrSeriál