Co se stane, když přestane fungovat kouzelné brko, kterým se píše do knihy hříchů? A co teprve, když se obyčejný krejčí rozhodne zrušit celé peklo?
Režie: Marek Najbrt. Scénář: Robert Geisler, Tomáš Hodan. Hrají: Jan Cina, Ondřej Vetchý, Judit Bárdos, Jan Budař a další.
Čertí brko

Mladičkého čerta Bonifáce (J. Cina) všelijaké čertovské fígle moc nezajímají. Rád vymýšlí a vynalézá vlastní věci, což se ale pranic nelíbí vládci pekel. Vždycky je totiž z toho jenom malér. A právě po jednom takovém nezdařeném pokusu s novým vynálezem dojde Luciferovi (O. Vetchý) trpělivost a pošle milého Bonifáce poprvé do světa lidí. Má doručit čertí brko do pekla příslušného k obci Pytlov, aby nahradilo to dosavadní, které už dosloužilo. Právě čertí brko má totiž tu kouzelnou moc zapisovat do knihy hříchů všechny lidské nepravosti. A že jich v Pytlově je! Ať už jde o proradného rychtáře Křiváčka (T. Jeřábek), který právě zfalšoval další volby, nebo líného krejčího Klouzka (J. Budař), který sice práci moc nedá, ale o to raději by rád rychle zbohatl. Bonifácovi se ale na zemi zrovna nejlépe nevede. Při první příležitosti je okraden jak o čertí brko, tak i krabičku pekelné záchrany. Ještěže v hostinci na vrcholu kopce narazí na půvabnou šenkýřku Markétku (J. Bárdosová)...

Napište nám