Hudební dokument o moskevských koncertech a toulkách Jaromíra Nohavici po stopách jeho učitelů - Bulata Okudžavy a Vladimíra Vysockého.

Jedinečné vystoupení Jaromíra Nohavici v klubu Na Tagance v roce nedožitých 75. narozenin Vladimíra Vysockého a netradiční koncert v legendárním „modrém trolejbuse“ za jízdy po historických místech Okudžavovy Moskvy s odkazy na jednotlivé Bulatovy písně – to vše zachycuje unikátní dokument o krátké návštěvě slezského písničkáře v ruské metropoli v říjnu 2013.

Vedle řady písní, inspirovaných tvorbou jeho ruských „učitelů“, ukazuje snímek rovněž jeho procházky po Moskvě, spojené s uměleckými úvahami a osobními vzpomínkami, které přibližují jejich autora. Poprvé před kamerami vypovídá často o intimních tématech či vyznáních čerstvého šedesátníka, o nichž doposud veřejně nikdy nehovořil. Film je zároveň cestopisem po moskevských historických a památečních místech, která ovlivnila Jarkovo skládání. Spolu s ním navštívíme muzeum Bulata Okudžavy ve spisovatelské obci Pěredělkino, kde měl literát a bard svou chatu, projdeme se po Arbatu k jeho pomníku, dotkneme se jediné sochy Vladimíra Vysockého i exponátů v jeho muzeu, jakož i dalších magických míst dnešní Moskvy.

Napište nám