Karel Roden ve strhujícím dramatu o kariérním diplomatovi, zábavném společníkovi, ale i nemocném člověku Janu Masarykovi. Ten koncem 30. let odchází hledat ztracený klid a životní rovnováhu do sanatoria v americkém Vinelandu. Podaří se mu tu překonat trauma způsobené událostmi okolo mnichovské dohody? Televizní premiéra jednodílné verze koprodukčního snímku ČT. Dále hrají: O. Kaiser, H. Zischler, A. Joverová, P. Nicholas, J. Vyorálek, D. Crowley, M. Welsh, E. Vášáryová, R. Jašków, E. Herzigová a další. Scénář: P. Kolečko, A. Koenigsmark a J. Ševčík. Kamera M. Štrba. Režie J. Ševčík

Pořad bylo možné přehrát do 4. 3. 2020
Video není k dispozici

Dramatický příběh, věnovaný osudům diplomata a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztratil z veřejného života, přerušil kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Co se s ním dělo v době několikaměsíčního zmizením, kdesi v Americe?

Přestože Jana Masaryka vnímá veřejnost především v souvislostech s jeho dodnes neobjasněnou, záhadnou smrtí, film, který podle scénáře Alexe Königsmarka a Petra Kolečka natočil režisér Julius Ševčík, se vrací k jinému, neméně dramatickému období Masarykova života. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou strávil především ve Velké Británii. Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však také svou temnou stránku. Postupně se před námi odkrývá příběh muže, dlouhodobě deptaného tíhou závazků a očekáváním ostatních, muže, který nikdy nemohl zcela vystoupit ze stínu svého otce. A komplikovaný byl i jeho vztah k „náhradnímu otci“, prezidentu Benešovi. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země.

Stopáž109 minut
Rok výroby 2017
 P )D( ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize