Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Kyberžoldáci útočí na data

Z hackování se v posledních letech stává velký byznys. Příkladem jsou třeba kyberžoldáci – skupiny organizovaných útočníků, kteří se na počítačové útoky nechávají najímat. Po svých obětech pak za navrácení ukradených dat požadují výpalné. Host: Petr Černohorský, bezpečnostní specialista, Cisco Systems.


Téma

Manipulace na sociálních sítích

V ohrožení jsou dnes na internetu i naše vlastní názory. Jakým zprávám a čemu je možné skutečně věřit? K vytvoření těchto pochyb stačí klidně i jedna dobře promyšlená kampaň, která chce od první chvíle uživatele zmanipulovat. Host: Roman Máca, analytik think-tanku Evropské hodnoty.


Infografika

Blogbarometr 2015

Co hýbe světovými blogy a nakolik se bloggeři nechají ovlivnit PR agenturami? I na tyto otázky odpovídá nejnovější průzkum BlogBarometr 2015.


Téma

Mobile World Congress 2016

Jak budou vypadat moderní smartphony? Střípky z největšího veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress přinese přímo z Barcelony šéfredaktor webu mobil.idnes.cz Jan Matura.


Fotoklik

Dcera jako matka

Dobře si mou ženu prohlédni, ta tvoje bude brzy vypadat stejně. Věta, kterou slyšel na svatbě nejeden novopečený zeť. Nakolik je pravdivá, se rozhodli vyzkoušet fotografové a grafici z listu Daily Mail.


Aplikace

Lidskasila.cz

Nechce se vám uklízet domácnost? Najměte si na to hospodyni. Tuto službu využívá v dnešní době stále víc lidí, nově ale už nemusíte složitě obvolávat jednotlivé agentury. Stačí si vybrat pomocnici do domácnosti díky online projektu Lidskásíla.cz. Host: Michaela Somolová, spoluautorka webu.


Klik týdne

Oscar pro DiCapria

Podaří se letos Leonardu DiCapriovi konečně získat Oskara? To zjistíme už zítra. Do té doby mu ale všichni můžeme k vysněné zlaté sošce vypomoci – alespoň tedy ve flashové hře, která se v posledních týdnech stala hitem internetu.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín