Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Konec anonymního internetu?

Omezení svobodného a anonymního internetu – v reakci na uniklé emaily premiéra Bohuslava Sobotky by diskuzi na toto téma rád otevřel ministr vnitra Milan Chovanec. Variantou by podle něj bylo, aby byl každý uživatel internetu registrovaný. Český internet přitom stále patří mezi nejsvobodnější na světě. Taková myšlenka se proto už teď setkala s vlnou kritiky.
Host: Ján Simkanič, předseda výkonné rady Sdružení pro rozvoj internetu


Fotoklik

#SymmetricalMonsters

Taky vás až chorobně uspokojuje pohled na dokonalý řád a symetrii? Pak právě pro vás je na Instagramu určený hashtag SymmetricalMonsters.


Infografika

Hodně práce, málo lidí

V Česku dál vládne rekordní zaměstnanost, bez práce je jenom něco málo přes 6 procent lidí. Poznat je to i na internetových portálech, které zaměstnání nabízejí. Zatímco vyvěšených pracovních příležitostí přibývá, zájem o ně je nižší než v předchozích letech.


Téma

Disclaimer – skutečně nás ochrání?

V Česku výrazně přibylo uživatelů, kteří v emailech používají takzvaný disclaimer. Jde o drobný text, který se přidává na konec obchodních zpráv, často jako součást automatického podpisu. Většinou se díky němu lidé zříkají odpovědnosti a současně by měl disclaimer zabraňovat taky žalobám.


Aplikace

iReportér

Každý den jsme svědky mnoha zajímavých situací. A rádi o nich informujeme druhé. Nikdy to nebylo jednodušší než teď v době sociálních sítí a nových technologií. Tuto formu občanského žurnalismu se rozhodla podpořit i Česká televize a zpřístupnila proto mobilní aplikaci iReportér.
Host: Oldřich Borůvka, redaktor ČT


Téma

Ochrana dat na dálku

Zabezpečení proti kyberhrozbám, přístup odkudkoliv a žádné zdlouhavé instalace – to umožňuje projekt Whalebone. Funguje jako bezpečnostní štít v takzvaném cloudu – stačí, aby se k němu připojila síť firmy nebo internetového poskytovatele a uživatelé dostanou okamžitá hlášení třeba o tom, že míří na nebezpečnou službu.
Host: Robert Šefr, spoluautor, Whalebone


Klik týdne

Wikipedia slaví

Internetová encyklopedie Wikipedia oslavila v pátek své 15. narozeniny.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 ST
ŽánrMagazín