Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Novinky v online nakupování

Zástupci české i světové elektronické komerce se v týdnu sešli na konferenci v raze. Na E-business foru diskutovali například o nových trendech internetového obchodování. Zajímalo je taky, jak budou spotřebitelé nakupovat za pět let, nebo jak se osvědčují eshopy s potravinami.


Infografika

Online nákupy místo práce

A ještě jedna zajímavá informace o tom, jak Češi a Češky nakupují po internetu. Neodradí je totiž ani to, že zrovna sedí v práci.


Fotoklik

Rudé trenky na síti

Češi se baví nad poslední akcí skupiny Ztohoven, kdy nad Pražským hradem zavlály místo standarty prezidenta obří rudé trenýrky. A odezva na internetu na sebe nenechala dlouho čekat - jen pár hodin po akci zaplavila sociální sítě řada parodií.


Téma

WiFi - šance pro bezdomovce

Lidé bez domova budou v Praze sloužit jako chodící Wifi. Tak zní představa projektu Wifi for life. Zájemci dostanou přenosný wifi hot spot a budou v ulicích šířit bezplatné připojení k internetu.


Téma

Co smí uchovávat Facebook?

Facebook uchovává informace o veškerých našich aktivitách - zjistil to rakouský student práv Max Schrems. Na internetu založil aktivistickou skupinu Europe versus Facebook. Případ navíc řeší i se soudním dvorem Evropské unie, ve středu se k tématu vyjádřil taky generální advokát Yves Bot.


Téma

Doolister - pomocník pro hledání zaměstnanců

Vybrat vhodného uchazeče o práci stojí personalisty a firmy někdy mnoho času i úsilí. Jen rozeslat pozvánku na pohovor zhruba sedmi lidem jim zabere průměrně hodinu denně. Pomocníkem by teď měl být online náborový systém Doolister.


Klik týdne

Surfujeme v letadlech

Nenávratně pryč jsou doby, kdy jsme v letadle nesměli zapínat mobily ani tablety. Naopak na obzoru je okamžik, kdy i v oblacích budeme pohodlně surfovat na LTE a satelitních sítích.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín