Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Hlášení korupce online

Nahlásit korupci, aniž by člověk prozradil svoji identitu. Pomoct k tomu má od tohoto týdne nový nástroj GlobaLeaks, který spustila organizace Oživení. Na stránce bezkorupce.cz stačí vyplnit speciální dotazník.

Host: Lenka Franková, koordinátorka programu bezkorupce


Fotoklik

LinkedIn office

Od 22. do 28. patra kdysi nejvyšší budovy světa, newyorské Empire State Building, zabrala pro své kanceláře společnost LinkedIn. A s pomocí architektů je vybavila stylově, tak aby připomínaly právě New York a právě ve 20. letech minulého století.


Týden v obrazech

Šoky na youtube


Infografika

Šikana a zneužívání na sociálních sítích

Sociální sítě bývají často terčem kritiky za to, že poskytují prostor k různým formám šikany a zneužívání. A taky za to, že s autory takového obtěžování nedokážou zatočit. Jak je na tom konkrétně Twitter, zjišťovala ve své analýze americká skupina Women, Action and the Media.


Téma

Umění zdarma

Emil Filla, Albín Brunovský nebo Josef Čapek. Tři ze stovek více či méně slavných autorů, jejichž díla si teď může kdokoliv zdarma a v nejvyšší kvalitě stáhnout ze slovenského Webu umenia. Unikátní projekt propojil pět velkých slovenských galerií a společně tak teď nabízejí desítky tisíc výtvarných děl ke stažení.

Host: Lucie Straková, právnička organizace Creative Commons


Infografika

Spotřebitelský barometr Google

Společnost Google před pár dny zveřejnila výsledky rozsáhlého výzkumu mezi uživateli internetu nazvaného Spotřebitelský barometr. Co třeba zjistila? Že lidé čím dál víc internet jenom nepoužívají, ale přímo na něm žijí.


Téma

IN(ternet) Generation

Už 163 z celkových asi čtyř tisíc českých základních škol se zapojilo do projektu IN(ternet) Generation. Děti má naučit po síti bezpečně komunikovat, ale taky chápat svoji vlastní identitu, jak po sobě zanechávají digitální stopu nebo třeba jak zacházet s všudypřítomnou reklamou.

Host: Daniel Janata, koordinátor projektu


Klik týdne

Rozvod napůl

Tentokrát ho dáváme německému čerstvě rozvedenému muži, který pojal dělení majetku napůl poněkud svérázně. Přesněji řečeno: doslova. Vybalil nářadí a rozpůlil všechno, co doma našel.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín