Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Žaloba na Facebook

Dvacet pět tisíc uživatelů žaluje Facebook za porušování ochrany osobních údajů a žádají od něj odškodné. Iniciátorem žaloby je datový aktivista Max Schrams, který o svědectví v případu požádal i Edwarda Snowdena. Jak se situace vyvíjí a jestli Facebooku reálně hrozí postih, vysvětlí právník Matěj Myška.


Mapy.cz mají v betaverzi celý svět


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu. Tentokrát se zaměříme na svatební překvapení.


Fotoklik

Kate T. Parker – Strong is the new pretty


Projekt

Stedrynakup.cz

Jak přispět na dobrou věc pouhým nákupem ve svém oblíbeném e-shopu? To nám poradí zakladatel projektu Štědrý nákup Matyáš Trojan.


Infografika

Vliv „chytrých“ telefonů na zdraví


Téma

Jak posílat zprávy na internet bez internetu?

Technologie radiovysílání už je stará víc než 100 let. V souvislosti s různými přírodními nebo i politickými krizemi ale vznikla myšlenka, využít ji tak, aby bylo možné posílat zprávy na internet i v okamžiku, kdy je v daném místě odpojený nebo nedostupný. Jakým způsobem je to možné a v jakém rozsahu, prozradí Pavel Táborský.


Messenger už je i na webu


Klik týdne

Nutrivigilance.szu.cz


Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín