Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Média a nové technologie: Mobilní žurnalistika

Sbírat informace a zveřejňovat je. Dříve to bylo poslání výhradně novinářů, dnes má takovou možnost díky novým technologiím a internetu, každý z nás. Jak se média v souvislosti s internetem vyvinula a co je to mobilní žurnalistika, vysvětlí reportér Ondřej Schneider.


Aplikace

Periscope

Streamování videí v reálném čase na sociálních sítích.


Téma

Média a nové technologie: Jak na internetu hledat kvalitní obsah v přebytku informací

Sbírat informace a zveřejňovat je. Dříve to bylo poslání výhradně novinářů, dnes má takovou možnost díky novým technologiím a internetu, každý z nás. Jak se konzumenti mohou lépe orientovat ve spleti internetového zpravodajství, se zeptáme novináře Davida Slížka a také IT odborníka Denise Rojčyka.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu. Tentokrát se zaměříme na netradiční dopravu.


Fotoklik

GMB Akash


Blog

My Airforce

O své fascinaci letectvím a technikou se rozpovídá fotograf a autor blogu Vojtěch Veškrna.


Infografika

Start-upoví milionáři pod 30 let


Téma

Big Data v bankovnictví

Ať už běžně surfujete na internetu, nakupujete v e-shopu, nebo se věnujete sociálním sítím, zanecháváte za sebou online stopy. Z těch dokážou některé společnosti třeba zjistit, jak jste schopní splácet půjčku. Jaké využití mohou mít Big Data v bankovnictví, vysvětlí výkonný ředitel Kreditech Holding Jakub Škrabánek.


Klik týdne

Aprílové mapy


Stopáž27 minut
Rok výroby 2015
 ST
ŽánrMagazín