Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Sociální inženýrství vs. Ochrana „chytrých telefonů“

Majitelé „chytrých telefonů“ z jižní Moravy zaznamenali nové případy hackerských útoků. Na počítači se jim nedařilo přihlásit k mailu nebo Facebooku. Jako řešení se jim nabídla instalace bezpečnostní aplikace do mobilu, která ale do něj současně stáhla i „trojského koně“. Díky tomu podvodníci získali přístup k internetovému bankovnictví a v jednom z případů tak odcizili dokonce víc než milion korun. Jak bychom měli svůj telefon s internetovým připojením chránit, vysvětlí Filip Chytrý.


Olapic

Vaše fotky na Instagramu a ostatních sociálních sítích už si neprohlíží jen vaši přátelé.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu. Tentokrát se zaměříme na street art.


Fotoklik

Tree Change Dolls


Fenomén

Couchsurfing

Díky internetu se můžete nejen spojit s lidmi na druhé straně polokoule, ale současně si také u nich domluvit ubytování. Jak couchsurfing funguje v praxi a na co všechno byste si měli dát při výběru hosta i hostitele, se zeptáme Martiny Pelcové.


Infografika

Rychlost internetu v ČR


Téma

Mluvící Barbie s WiFi

Mluvící panenky nejsou žádnou novinkou. Nová Barbie ale díky WiFi připojení na cloudový systém dokáže s dítětem dokonce vést dialog a nahrávat jeho hlas pro pozdější rodičovskou kontrolu. Jaké důsledky může taková hračka nést, vysvětlí Pavel Enderle a Václav Mertin.


Klik týdne

Infobaden na Streamu


Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín