Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Internetové dražby a aukce

Auta za třetinu nebo výrazně levnější dům. I takhle můžete nakoupit ve veřejných dražbách. V posledních dvou letech se navíc tyto dražby dostali i do online prostředí. Jak elektronické veřejné dražby probíhají a jakým způsobem jsou regulované, vysvětlí Zdeňka Niklasová z Ministerstva pro místní rozvoj. V druhé části tématu se pak společně s marketingovou manažerkou Aukra Alicí Krásnou podíváme na současné trendy v běžných internetových aukcích spotřebního zboží.


Facebook i Twitter bojují proti kyberšikaně a sebevraždám


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu. Tentokrát se zaměříme na animace.


Fotoklik

Bogdan Girbovan


Projekt

Friendly Vox

Jedním z projektů, které se snaží internet přiblížit i nevidomým, je i Friendly Vox. Pomocí hlasového průvodce se mohou zrakově handicapovaní například snadněji orientovat na síti, nebo využívat některé služby, které by pro ně jinak byly nedostupné. Co všechno Friendly Vox dovede, prozradí jeho spoluautor Vladimír Jareš.


Infografika

Češi na Facebooku


Téma

Internetové války

Válečné konflikty se částečně přesouvají na internet. Britská armáda dokonce pro tyto účely zřídila speciální jednotku. Pozadu nezůstává ani Ukrajina, která na internetu brojí proti ruské propagandě. Více o tématu prozradí bezpečnostní analytik Tomáš Rezek.


Klik týdne

Lasička na žluně


Stopáž27 minut
Rok výroby 2015
 ST
ŽánrMagazín