Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Děti a online hry

Podle evropského průzkumu organizace ISFE celá čtvrtina českých rodičů neřeší, jaké videohry jejich děti hrají. A když už se o ně zajímají, hodnotí je spíš negativně. Společnost Scio proto spustila web JakouHru.cz, který rodičům pomáhá se v herním prostředí vyznat. V posledních měsících také vzrůstá počet výukových her.


Týden v obrazech

Výběr těch nejzajímavějších videí z internetu.


Fotky horolezců od Roberta Bösche

O famózní podívanou se postaral taky švýcarský fotograf Robert Bösch. Vydal se na vrcholky drsných hor a zachytil působivé scenérie.


EK vyšetřuje Apple – Útok hackerů na banku – Čerpání dotací na ČT24

Stručný přehled aktuálních informací ze světa internetu a techniky.


Infografika

Češi a webové stránky

Místo cestování usedali Češi v létě raději k internetu. Podle průzkumu společnosti Net Monitor totiž právě v létě vzrostl počet návštěvníků tuzemských internetových serverů, a přibylo i Čechů na síti.


Téma

Prodej hudby na internetu

Zpěvák kapely Radiohead Thom Yorke vydal před týdnem svou novou desku a překvapivě ji nabídl ke stažení na síti BitTorrent. Ta bývá spojována s internetovými piráty. Lídr britské rockové kapely tak znovu rozdmýchal vášnivou debatu o prodeji hudby na síti.


Blog

Blogging for Books

Milujete knihy a rádi se dělíte o dojmy z četby? Pak vás určitě nadchne stránka Blogging for Books, tedy blogování pro knihy.


Číst Brno

Najít svou oblíbenou knihu může dát někdy dost zabrat, zvlášť když po ní pátráte v několika různých knihovnách. Brněnští čtenáři teď mají ale vše přehledně na jednom místě. A to díky novému vyhledávači s názvem Číst Brno.


Klik týdne

Zářijoví skokani na Seznamu

Ani babí léto, ani první školní den – žádný z těchto pojmů v září nevystoupal mezi nejvyhledávanější na síti. Mezi internetovými skokany vyhledávače Seznam.cz jsou ale jiné perly.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín