Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Přešlapy firem na sociálních sítích

Zničená firemní image jedním kliknutím. Řada českých společností nezvládá komunikaci na sociálních sítích. Arogantní reakce správců firemních účtů se v Česku objevují i několikrát do měsíce. Proč? I o tom publicista Martin Malý.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se v minulém týdnu šířily na internetu.


Instagram

Nejoblíbenější česko-slovenské účty na Instagramu

Zatímco ve světě patří mezi nejoblíbenější osobnosti na Instagramu převážně celebrity, v Česku a na Slovensku první příčky neobsadili slavní umělci ani sportovci. Nejsledovanější účet má fotograf s přezdívkou Jeera.


Search and Rescue SMS: Aplikace pro krizové situace

Hasičům a policistům bude už od léta pomáhat – třeba při hledání ztracených dětí – nová aplikace. Ta rychle rozešle SMS zprávou informace o krizové události lidem v okruhu několika kilometrů.


Editorův výběr

Multimediální žurnalistika na webu

Tištěná žurnalistika umírá a budoucnost novinařiny je nejistá. Hlavní otázkou tedy je – jak nabídnout publiku tak atraktivní obsah, aby za něj byl ochotni platit? Téma pro editora týdne Filipa Černého.


Infografika

Veřejná wi-fi síť

Infografika nás tento týden zavede do světa internetového připojování. Veřejnou wi-fi síť někdy použil asi každý z nás, rizika si ale uvědomuje jen málokdo – aspoň to ukazují výsledky studie od Infogr8.


Téma

Svobodný internet v ohrožení

1. srpna začnou v Rusku platit zákony, které omezují úspěšné blogery. Prezident Vladimir Putin tento týden zákony obhajoval s tím, že podobné fungují i na Západě. Je to skutečně tak? A to, kam až sahají prsty organizací, které kontrolují příspěvky na internetu, zjistilo hned několik Íránců.


Díky Twitteru se paměťová karta vrátila k majiteli

Příběh jako z detektivního románu – tak se dá označit pátrání vědkyně Isabelle Cotéové po majiteli fotoaparátu, který našli její studenti biologie u kanadského pobřeží, když zkoumali podmořský svět. Majitele vypátrala díky Twitteru.


Klik týdne

#TheToplessTour

Česko sice fenomén selfie teprve objevuje, v zahraničí už jsou ale o krůček dál. Hitem sociálních sítí se staly fotky, na kterých je uživatel od pasu nahoru nahý a k fotoaparátu stojí zády.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín