Uvařte si podle nás


Vánoční zámecké menu

Blíží se nejkrásnější svátky v roce a my jsme se rozhodli vám přiblížit, jak se slavily na zámku. Dozvíte se, co se podávalo ke štědrovečerní večeři.

Vaření ve vakuu

Dnes už jste viděli, jak vám může vakuum pomoct při udržování čerstvých potravin, a dnes také uvidíte, že užitečné může být i při vaření.

Vánoční štola a kakaové sušenky

Do Vánoc zbývá sice ještě měsíc, ale některé druhy cukroví jsou nejlepší, když se nechají pěkně odležet, a ty se vyplatí začít péct už teď.

Listopadové vaření

V zimním období tělo potřebuje vydatnější jídla, která ale zároveň nezatíží organismus. Mohou mezi ně patřit bramborové knedlíky se švestkami nebo rizoto s červenou řepou.

Kimči

Na závěr se vrátíme k zimní zelenině a připravíme si kvašenou zeleninu, a to konkrétně kimči.

Pečení v páře

Zdravé vaření a pečení v páře usnadňuje cestu k pestré skladbě domácích jídel s různě upraveným masem a s množstvím variant zeleninových příloh.

Vaříme rychlovky

Komu se nedostává času na zdlouhavě vaření, tomu by se mohly hodit rychlé recepty. Nabídneme vám je v poslední reportáži.

Stáčení ovocného vína

Máme založené trnkové i bezinkové víno a na závěr si ukážeme další kroky, odležení, stáčení a degustaci.

Víno z bezinek

Bude po tom trnkovém dalším, které si dnes připravíme.

Ovocná vína

Každý výrobce ovocných vín vám řekne, že je nepřipravuje jako náhražku vín révových, ale jako plnohodnotný nápoj, který má své přednosti a svou vlastní chuť i aroma. Dnes se dozvíte, jak si připravit víno z pravých trnek a z bezinek.