Uvařte si podle nás


Listopadové vaření

V zimním období tělo potřebuje vydatnější jídla, která ale zároveň nezatíží organismus. Mohou mezi ně patřit bramborové knedlíky se švestkami nebo rizoto s červenou řepou.

Kimči

Na závěr se vrátíme k zimní zelenině a připravíme si kvašenou zeleninu, a to konkrétně kimči.

Pečení v páře

Zdravé vaření a pečení v páře usnadňuje cestu k pestré skladbě domácích jídel s různě upraveným masem a s množstvím variant zeleninových příloh.

Vaříme rychlovky

Komu se nedostává času na zdlouhavě vaření, tomu by se mohly hodit rychlé recepty. Nabídneme vám je v poslední reportáži.

Stáčení ovocného vína

Máme založené trnkové i bezinkové víno a na závěr si ukážeme další kroky, odležení, stáčení a degustaci.

Víno z bezinek

Bude po tom trnkovém dalším, které si dnes připravíme.

Ovocná vína

Každý výrobce ovocných vín vám řekne, že je nepřipravuje jako náhražku vín révových, ale jako plnohodnotný nápoj, který má své přednosti a svou vlastní chuť i aroma. Dnes se dozvíte, jak si připravit víno z pravých trnek a z bezinek.

Recepty s křenem

A protože se křen také pyšní skvělou chutí a pikantní vůní, rozhodně se vyplatí jej používat i v kuchyni. Máme pro vás několik receptů, při jejichž přípravě si trochu zaslzíte.

Houbová jídla

Počasí houbám přeje. Pro ty, co je rádi nejenom sbírají, ale co si na nich i rádi pochutnají, přineseme pár zajímavých receptů.

Marmelády z jablek a hrušek

Sezóna zavařování je v plném proudu. Úspěšná výrobkyně marmelád pro vás připravila dva originální recepty z úbočí hory Marmolady v italských Dolomitech.