Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes budeme řešit vlhkost v interiéru i zahradu ve svahu, vyrobíme si originální hodiny, přiblížíme benefity kolostra, představíme psí plemeno, které se hodí pro každého, a přidáme recepty na dva vynikající dezerty.


Dům, byt, chata, chalupa

Vlhkost v interiéru

Do zdiva se dostane přes porušenou nebo chybějící izolaci. Kromě mokrých stěn ale může být zdrojů vlhkosti poměrně hodně. Řekneme si, jak ještě vzniká, a představíme metody, jak ji odstranit.


Nápady pro šikovné ruce

Jak si vyrobit hodiny

Vyrobit zajímavé, nápadité a originální hodiny pro předškoláky není zase až tak náročné, jak by se mohlo zdát. Ukážeme vám, jak na to.


Chraňte své zdraví

Kolostrum

Kolostrum je prvotní mléko, které vylučují všechny samice savců po porodu. Obsahuje komplex imunitních a růstových faktorů a řadu minerálů. Řekneme si, jaké zdravotní benefity přináší jeho užívání.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada ve svahu

Zahrada ve svahu vyžaduje specifické řešení. Existují dvě varianty, jak si se svahem poradit, a Dana Makrlíková vám ukážeme, jaké to jsou.


Dům, byt, chata, chalupa

Ventilátory

S vlhkem, které vzniká v koupelně nebo v kuchyni při vaření, nám pomohou tzv. koupelnové ventilátory, které dokáží rychle odvětrat velkou místnost nebo několik místností najednou.


Jak stavět

Vnitřní izolace

Představíme vám jedno z řešení, které nám spolehlivě vyřeší problémy s vlhkostí. Jedná se o polystyrenbetonové desky o různých tloušťkách.


Uvařte si podle nás

Dezerty

Malinové choux s vanilkovou šlehačkou a panna cotta s mangem, ananasem a jahodami jsou naprosto vynikající dezerty. A cože je to to choux? Možná vás překvapí, že je to francouzsky zelí. A právě upečená dutá koule hlávku zelí připomíná.


Máme rádi zvířata

Chov Welsh Corgi

Welsh Corgi Pembroke je původně pastevecký pes, pocházející z oblasti Pembroke v jihozápadním Walesu. Je to chytrý a zábavný společník, který se díky své nekonfliktní povaze hodí téměř pro každého.


Dům, byt, chata, chalupa

Svět rostlin a vlhkost

V poslední dnešní reportáži se dozvíte, že vlhkost nemusí být vždy na závadu, ba právě naopak – jsou situace, kdy vyloženě pomáhá. Třeba při pěstování vodních rostlin.


Stopáž52 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD