Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Hlavním tématem dnešního dílu bude recyklace, řekneme si, jak docílit zdravé a úrodné půdy, naučíme se správně pečovat o velké pokojové rostliny, podíváme se, které bylinky ze supermarketu lze pěstovat dlouhodobě, vysvětlíme, proč je dobré pořídit si na zahradu angrešt nebo rybíz, představíme osmáka degu a ukážeme, jak potraviny v kuchyni využít beze zbytku.


Dům, byt, chata, chalupa

Jak třídit odpad

Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Množství odpadu můžeme ovlivnit, ale ne zcela vyloučit. Pak přichází na řadu recyklace. Ukážeme si, jak třídit odpad z domácnosti a jak se vyznat v rozdílných materiálech, abychom je správně odkládali do barevných sběrných kontejnerů.


Vše pro zahradu

Prospěšné bakterie

Bakterie nám mohou způsobit mnoho problémů, ale když jsou to ty správné bakterie v půdě, mohou nám pomoci k co nejlepší úrodě.


Dům, byt, chata, chalupa

Klimatizace

O klimatizacích se sice nejčastěji hovoří v letních měsících, kdy je v některých bytech a domech nesnesitelné vedro, ale některá klimatizace může zastat i práci topení v zimě.


Vše pro zahradu

Bylinky ze supermarketů

Pokud chcete mít doma bylinky, ale nechcete je piplat od semínka, můžete si je koupit třeba v nejbližším supermarketu. Ale i o ně je třeba se dobře starat.


Dům, byt, chata, chalupa

Co odvézt do sběrného dvora

Od kontejnerů se přemístíme do sběrného dvora. Ukážeme si, jak funguje a co všechno v něm můžete odložit.


Vše pro zahradu

Ochrana rybízu

Na sklízení angreštů a rybízů je teď sice ještě brzy, ale abychom se této úrody dočkali, musíme se právě teď věnovat jejich výsadbě i další péči.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Velké pokojovky

Velká pokojová rostlina oslní v každém prostoru. Může dotvářet interiér nebo působit jako solitér. Dana Makrlíková vám poradí, na co se zaměřit při výběru a jak se o ni starat.


Máme rádi zvířata

Chov osmáka degu

Osmák degu je hlodavec, pocházející z Jižní Ameriky. Přezdívá se mu chilská veverka. Podívejte se, jak náročný je jeho chov a proč musí toto aktivní a společné zvíře být nejméně v páru.


Uvařte si podle nás

Jak vařit bez odpadu

V poslední dnešní reportáži se nebudeme věnovat tomu, jak s odpadem zacházet, ale jak ho vůbec nevytvářet, a to konkrétně v kuchyni.


Stopáž52 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD