Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se naučíme pěstovat jahody nad zemí, ukážeme, jak zastřešit terasu, poradíme, jak úspěšně pěstovat orchideje i jak vyřešit zahradu u řadového domu, vysadíme si cibuli a česnek do květináče, vyrobíme si dezifenkci, řekneme, proč netoužit po netradičních exotických domácích mazlíčcích a přidáme pár receptů.


Vše pro zahradu

Jak pěstovat jahody na vyvýšených záhonech

V čem spočívá kouzlo pěstování jahod na vyvýšených záhonech? Plody se nedotýkají země, eliminujeme tak výskyt chorob a škůdců a tím minimalizujeme nutnost postřiků. Výhodou je samozřejmě také manipulace při péči a sklizni. Nemusíme se ohýbat a žádnou jahodu při sklizni nepřehlédneme. A v neposlední řadě odpadá pokládání textilií, nebo slámy, jako na poli.


Vše pro zahradu

Terasa

Chcete-li se na terase zdržovat celoročně, pak neexistuje nic jednoduššího než terasu zastřešit. Zvětší se tak zároveň i obytný prostor.


Dům, byt, chata, chalupa

Výroba dezinfekce

Čisticí a dezinfekční prostředek do kuchyně a koupelny, desinfekci na ruce a povrchy a osvěžovač vzduchu, to všechno se dá vyrobit doma. Ukážeme z čeho a jak.


Dům, byt, chata, chalupa

Orchideje

Za okny je sice v zimě hlavně bílo, ale barvy do domácnosti nám mohou přinést kvetoucí orchideje.


Dům, byt, chata, chalupa

Antibakteriální povrchy v kuchyni

Kuchyňské desky často trpí mechanickým poškozením, proto se v nich pak drží nebezpečné nečistoty. Ale i tomu se dá předejít. Pokud chcete mít zdravou a hygienickou kuchyň, poohlédněte se po nových pracovních deskách s antibakteriální povrchovou úpravou.


Uvařte si podle nás

Jahodový dezert a sejkorky

Kromě receptu na jahodový dezert vám představíme méně známý recept z Podkrkonoší.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrady u řadových domů

Bývají úzké, dlouhé a po stranách jsou velmi blízko sousedé. Dana Makrlíková vám poradí, co takové zahradě prospěje.


Máme rádi zvířata

Pásovec kulovitý a mara slaništní

Někteří lidé touží pořídit si domů zvířátko, které jen tak někdo nemá, ale ne vždy je to dobrý nápad, jako například v případě pásovce. A přesto se u nás najdou lidé, kteří je doma chovají. Proč to není dobrý nápad? Zeptali jsme se odborníka. A při té příležitosti vám představíme i maru slaništní.


Vše pro zahradu

Jarní cibule a česnek

Možná už máte připravenou cibuli sazečku k vysazení na záhon. Ale stejně tak se právě takové cibulky hodí vysadit do květináče v interiéru a použít je mnohem dřív, než ty, které vysadíte venku. Ale nejen čerstvou jarní cibulku, pro sklizeň za zelena si můžete právě tak vysadit i česnek.


Stopáž52 minut
Rok výroby 2021
 ST HD