Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnešní díl budeme věnovat bylinkové zahradě, představíme růže, které bohatě kvetou, jsou zdravé, vyšlechtěné bez použití chemické ochrany a nenáročné na péči, ukážeme si, jak při grilování správně zapálit oheň i na jakém povrchu grilovat, jak aplikovat repelent, připomeneme si blahodárnou sílu rakytníku a poradíme, jak odchovat kuřátka.


Vše pro zahradu

Bylinková zahrádka

Navštívíme bylinkovou zahradu, která sice vznikla na počátku 18. století, ale i dnes může být inspirací pro majitele zahrádek, jak bylinky pěstovat.


Dům, byt, chata, chalupa

Podpalovače

Prvním krokem, aby se vám dobře grilovalo, je mít kvalitní palivo. Výběr je bohatý, přičemž každý druh má své výhody a nevýhody.


Chraňte své zdraví

Rakytníkový olej

Má tmavě oranžovou barvu a získává se z plodů rakytníku řešetlákového. Rostlina se lisuje za studena, zachovávají se tak všechny biologické aktivní látky, které jsou důležité pro naše zdraví.


Chraňte své zdraví

Repelenty

Opět nastala doba, kdy se potýkáme s obtížným hmyzem. Možností, jak se proti němu bránit, je mnoho, stačí si vybrat a užít si léto bez bzučících komárů u ucha a hrozby napadení klíštětem nebo bodavým hmyzem.


Dům, byt, chata, chalupa

Hospital Kuks

Na Kuksu vás zavedeme nejen na bylinkové záhony, ale i do barokní lékárny, jejíž regály vyplňují původní nádoby s léčivy.


Máme rádi zvířata

Kvočny jako drůbeží matky

Laik ale i nejeden začínající chovatel drůbeže často žije v domnění, že odchov kuřátek kura domácího je nutné svěřit výhradně kvokající slepici. Výhodnější je však mnohdy kvočna náhradní, a to dokonce jiného druhu.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada plná růží

Milovníkům růží začínají právě v červnu radostné chvíle. Objevují se poupata a postupně rozkvétají jednotlivé odrůdy.


Uvařte si podle nás

Na jakém povrchu grilovat

Grilování patří mezi oblíbené letní kratochvíle, proto se dnes ke grilování ještě jednou vrátíme. Tentokrát se zaměříme na elektrické grily a především na povrch grilovací desky.


Vše pro zahradu

Bylinky

Na závěr se ještě jednou podíváme do bylinkové zahrady a mimo jiné si povíme, proč se zde bylinky pěstují v dřevěných ohrádkách.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD