Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním díle vás seznámíme s designem starožitného nábytku vyrobeného před dvacátým stoletím, ukážeme možnosti renovace, ale ukážeme si také současný český design, zaměříme se na práce na zahradě v předjaří i na pokojové rostliny, představíme účinná přírodní antivirotika, vysejeme řapíkatý celer a pórek a nabídneme dva recepty z topinamburu.


Dům, byt, chata, chalupa

Design nábytku

Vkus a preference lidí se v průběhu času mění a s nimi i design nábytku. Dnešní moderní nábytek se sice od toho z minulých století liší, některé prvky se však znovu vracejí a zapojují novým způsobem.


Vše pro zahradu

Práce na zahradě v předjaří

Než se na zahradě zabydlí jaro, máme ještě chvíli na to, abychom rostliny, půdu, ale i zahradní zákoutí připravili na novou sezonu. Některé práce jsou spíš pro silnější lidi, ale s vhodnou technikou je zvládne i fyzicky slabší člověk.


Vše pro zahradu

Pokojové rostliny v předjaří

S končící zimou potřebují i rostliny dostatečné zásobení živinami. Jejich příjem je zajištěn kořeny a jsou přijímány z půdního roztoku, ale některé z nich musíme pro zdravý růst rostlinám dodat.


Chraňte své zdraví

Reishi

Že viry jsou všude kolem nás, si uvědomujeme zvláště v době chřipkové epidemie. Řekneme vám, jak s nimi bojovat přírodními antivirotiky.


Vše pro zahradu

Řapíkatý celer

Dozvíte se, proč výsevy jemných zelenin, jako je řapíkatý celer nebo pór, vyžadují kvalitní substrát a proč je právě v tuto dobu ideální čas pro jejich výsev.


Dům, byt, chata, chalupa

Nenáročné pokojovky

Pokojové rostliny oživí interiér a přispívají k zdravějšímu vzduchu. Základním předpokladem ovšem je, aby přežily vaši péči. Dana Makrlíková vám představí krásné a nenáročné rostliny.


Uvařte si podle nás

Vaříme z topinamburu

Topinambury jsou druhem slunečnice. Nepěstují se však pro semena, ale pro jedlé, šťavnaté hlízy. Mají zajímavou, jemnou chuť, jsou zdravé a v kuchyni je lze všestranně využít.

Dům, byt, chata, chalupa

Současný český design

V poslední reportáži se vrátíme k nábytku. Zaměříme se na současný český design.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD