Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes vám představíme exotické plodiny, které můžete pěstovat i doma, vybereme okrasné pokojovky do interiéru a vyrobíme si dekoraci na Dušičky, přidáme další rady, jak pracovat s barvami v interiéru, vytáhneme do boje proti roztočům, ukážeme, jak si udělat zdravou ovocno-zeleninovou šťávu a z dužiny, která zbude, upéci bezlepkovou bábovku, a vypravíme se za slámovým vínem.


Vše pro zahradu

Jakon a lagenárie

Různých tropických plodin jsou plné obchody. My se dnes budeme zabývat těmi, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli, a to i přesto, že se dají pěstovat v našich podmínkách.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Pokojovky ozdobné listem

Zelené pokojové rostliny vnášejí do obydlí kousek přírody, pocit klidu a pohody. Dana Marklíková vám představí pokojovky ozdobné svými listy, které budou skvělým doplňkem vašeho interiéru.


Dům, byt, chata, chalupa

Barvy v interiéru

Už jsme vám nabídli řadu možností, jak barvami vylepšit svůj interiér. Abyste si mohli dobře rozmyslet barvy, které chcete na stěnách, je dobré si na plánku místnosti vyzkoušet, jaké odstíny by se vám líbily.


Uvařte si podle nás

Podzimní odšťavování a výroba bábovky

Především zimní měsíce vyžadují, abychom co nejvíce dbali na přísun vitamínů. Jednou z možností jsou šťávy. Po odšťavování nám zbude dužina, kterou můžeme využít třeba na upečení bábovky.


Nápady pro šikovné ruce

Vzpomínková floristika

Blíží se čas vzpomínání na zesnulé, tedy Dušičky. Poradíme, jak vybrat nápaditou a vkusnou dekoraci a jaké nádoby pro ni použít.


Vše pro zahradu

Slámové víno

Dozvíte se, jaká je ideální odrůda i doba její sklizně pro výrobu slámového vína a proč se hrozny ukládají právě na slámu.


Chraňte své zdraví

Antibakteriální vysavač

Roztoči patří mezi nejvýznamnější alergeny v našich domácnostech a alergikům mohou způsobovat doslova peklo. Jejich líhní jsou matrace a koberce. Jsou ale metody, jak jejich množství minimalizovat.


Vše pro zahradu

Pěstujeme fíky

Fíky zná asi každý, málokdo u nás ale fíkovník pěstuje, přestože to není zase až tak složité.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD