Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si předvedeme, jak se modeluje zahrada, dezinfikuje a zazimuje skleník, představíme ibišek syrský i papyrus, poradíme ekologický způsob, jak si připravit štěpku, připomeneme si práce, kterým je zapotřebí se věnovat s příchodem podzimu, ukážeme si, jak a čím správně natřít topení a jak vytvořit zajímavý dárek či netradiční ozdobu podzimní tabule.


Vše pro zahradu

Modelace zahrady

Víte, co je to modelace zahrady? Díky ní si můžete i na nevelké zahradě v klasickém satelitu vytvořit potok, lesík, altán, jezírko. Jen je třeba vycházet z toho, k jakému účelu chcete zahradu využívat.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Ibišky

Možná i vy patříte k těm, kteří neznají ibišek syrský, mrazuvzdorný opadavý keř, který dokáže zahradu rozsvítit i na podzim. Dana Makrlíková a její Rady do zahrady vám představí jeho nejrůznější odrůdy a poradí, kam ho vysadit.


Vše pro zahradu

Na zahradu patří ekologie

Provoz dvoutaktních motorů ve starých zahradních strojích je neekologický, podobně jako pálení čerstvých větví. Ekologičtější je pořídit si čtyřtaktní motor a z větví vyrobit štěpku.


Nápady pro šikovné ruce

Dárkové krabičky s květinami

Jste pozváni na svatbu a nevíte, jak diskrétně svatebčanům předat peníze? Třeba do dárkové krabičky s květinovým aranžmá. Ukážeme vám její různé podoby, které lze využít k mnoha účelům.


Vše pro zahradu

Dezinfekce půdy ve skleníku

Ukážeme vám, že nejen zahradu, ale i skleník je třeba připravit na zimu. Zazimování skleníku a jeho dezinfekce poslouží k tomu, aby se zde během zimy nemnožili škůdci a abyste skleník mohli na jaře opět používat.


Dům, byt, chata, chalupa

Ošetření kovových prvků

Topná sezona je před námi a je nejvyšší čas pustit se do renovace starých oprýskaných radiátorů. Poradíme, jak postupovat a jaké barvy odolávají vysokým teplotám.


Vše pro zahradu

Péče o zahradu na začátku podzimu

Ani na začátku podzimu není práce na zahradě málo. Když si ale zvolíte vhodné nástroje, nemusíte se u toho ani moc nadřít.


Dům, byt, chata, chalupa

Pěstujeme papyrus

Existují zajímavé druhy papyru, které jsou nejen pěknou a nenáročnou pokojovkou, ale dají se i jíst a jsou vyhledávanou chuťovkou.


Vše pro zahradu

Modelace pomocí zídky

A na závěr vám ukážeme, že i na zcela rovné zahradě lze díky modelaci a zídce vytvořit prakticky cokoliv.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD