21 minut
Tamtam

25. březen

Obsah dílu

Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:22
Vynášení Morany, Mělník
  Tradiční vynášení smrti a vítání jara můžete zažít v sobotu. Začíná se v 15 hodin u mělnického muzea. Moranu bude nejprve potřeba nastrojit, teprve poté může být vynesena do řeky za městem.
  02:09
  Rozhledny v pohybu 2023
   V sobotu na Vršíčku u Litohlav startuje série závodů do vršku. Běžet se bude celkem třikrát – hromadně do vrchu, intervalově do prudkého kopce, a nakonec na schody rozhledny.
   02:55
   Festival světla Blik blik v Plzni
    Během sobotní noci se můžete vydat na trasu osvětlenou netradičními světelnými instalacemi. Projdete se podél řeky Radbuzy od Plzeňského prazdroje až ke galerii Depo 2015, kde bude čekat velkolepé světelné vyvrcholení.
    03:39
    Hvězdolet – dítě v každém z nás
     Až do 11. 6. můžete v jihlavské galerii objevit svůj vlastní vesmír nápadů a fantazie. Vydejte se po třech různobarevných drahách: první zavede návštěvníky na klasickou výstavu, druhá do tvořivé dílny a ve třetí je možné odpočívat.
     06:48
     Den otevřených dveří – Povodí Odry
      Protože na 22. března připadá světový den vody, bude o víkendu otevřena spousta přehrad a vodních děl. V sobotu vás zve Povodí Odry na prohlídku přehrad Slezská Harta, Kružberk, Šance nebo do sídla vodohospodářského dispečinku v Ostravě.
      07:35
      Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu
       Světový den vody se slaví i v hydrometeorologickém ústavu v Praze – Libuši, letos v duchu hesla „Poznej oblaky”. Zažijete populární vypouštění meteorologického balonu, vyzkoušíte si, jaké to je moderovat počasí nebo třeba vyhrajete ve fotosoutěži „Pozoruhodná obloha”.
       08:28
       Moje tělo není ostrov
        V pražském Veletržním paláci můžete až do 4. dubna navštívit zajímavou výstavu o těle, která provokuje k zamyšlení. Každý exponát v sobě ukrývá nějaký malý příběh o těle.
        12:04
        Interaktivní expozice Český Krumlov
         V krumlovských klášterech vás o víkendu provedou interaktivní výstavou a hernou středověku. Vyzkoušíte si gotické či renesanční obleky, stanete se písařem, lékárníkem a bylinkářem a prozkoumáte Leonardovy vynálezy.
         12:46
         Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420
          Letos uplyne 603 let od slavné bitvy u Sudoměře, ve které Jan Žižka s hrstkou věrných bojovníků vyprášil železné kožichy pyšných křižáků. U rybníků Markovec a Škaredý proto v sobotu uvidíte bojovníky, obrněné jezdce i husitské bojové vozy.
          13:31
          Retrohrátky Žďár nad Sázavou
           Kdo si chce zavzpomínat na hračky ze starých dob, má možnost až do 23. dubna ve žďárském muzeu. A pokud máte doma nějaký zachovalý kousek, rádi ho tu vystaví!
           16:48
           Slavnosti mandloní a vína 2023
            V Hustopečích kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě. O víkendu tam zažijete mandlový jarmark s kuchařskou show i soutěží mandlových jedlíků. Můžete se těšit také na hudební vystoupení, dřevěné atrakce a prohlídku samotného sadu s plněním úkolů a odměnou na konci.
            17:21
            Soutěž
             18:08
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              1. duben

              Přehled dílů

              574 dostupných
              Stopáž20 minut

              3. červen

              Zlín film festival — Veletrh vědy — Výstava Earth v Atriu Žižkov — Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem — Zahájení sezóny a den dětí na Zubačce — Dětský den se Sporťákem v Uherském Hradišti — Výstava Barvosvětem v centru VIDA — Pradědečkův traktor — Švihovské Highland games — Centrum řemesel Botanicus — Večerní safari Dvůr Králové — Soutěž — Rekapitulace

              3. 6. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              27. květen

              Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

              27. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              20. květen

              Mlynářovo probuzení — Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních — Daisy 100 - Čekárna na neděli — Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023 + O perníku – dobrodružná poznávací cesta městem — Sportuj 23 — Emil Holub — Den otevřených dveří na letišti v Čáslavi — Ameriky mezi sklepy — Slavnosti stepí na Rané — Loutkové muzeum a kovárna Záluží — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

              20. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              13. květen

              Festival Pískoviště v Písku — Narozeniny Karla IV. na hradě Velhartice — Proč? Protože Karel Loprais! — Jarní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích — Den otevřených lesů — Tajemství půdy v Západočeském muzeu v Plzni — Festival Zámeček v Roztokách — Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně u Vojkovic — Pochod Po stopách rytíře Zbyhoně — Výstava Telka v Galerii České televize — Festival pro čolka v Kurovickém lomu — Soutěž — Rekapitulace

              13. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              6. květen

              Slavnosti svobody v Plzni — Běh pro Paměť národa — Farmapark U Toma — Cirkus Base — Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Ondřej Sekora známý i neznámý — Staročeské máje ve Mstišově — Pozvánka do Třebíče — Motýli ve skleníku Fata Morgana — Pochod Alice Garrigue Masarykové — Soutěž — Rekapitulace

              6. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              29. duben

              Den Země 2023 v Babiččině údolí aneb XIII. Ratibořické ovčácké slavnosti — Den ve vzduchu — Historie České televize — Nepálení čarodějnic — Desatero čarodějnických řemesel — Beltain Nižbor — Současnost České televize — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Představení skupiny historického šermu z období Třicetileté války na hradě Veveří — Kostýmy v České televizi — Jarní veletrh minerálů a šperků — Soutěž — Rekapitulace

              29. 4. 2023 na ČT :D

              Napište nám