21 minut
Tamtam

11. únor

Obsah dílu

Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě — Noční šipkovaná — Já, upír, přistání povoluji — Masopust v Roztokách — Hanácké masopust — Valentýn v ZOO aneb Zvířecí lásky — Kde jste je viděli naposledy? — Zahradní tvoření — Čokoládový festival — Muzeum městské hromadné dopravy — Pošli to dál — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:31
Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě
  Poznávání historické Prahy nebylo nikdy zábavnější! Budete hledat Bruncvíka nebo ledňáčka, zjistíte, k čemu slouží ledolamy, proč má Karel IV. na mostě hlavu na stranu a co se děje v záhadném Klementinu!
  02:47
  Noční šipkovaná
   Tohle noční dobrodružství na vás čeká v sobotu po setmění v Miroslavi! Trasa vás zavede mezi tajemné bytosti a přízraky, a po cestě budete plnit i fůru úkolů. Kdo se odvážně dostane až na konec, může si opéct špekáček na ohni.
   03:31
   Já, upír, přistání povoluji
    Tato výstava plná letounů vás čeká v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a mapuje československé vojenské letectvo Hradce Králové a Pardubic v letech 1945 až 1992.
    06:25
    Masopust v Roztokách
     Přijďte v sobotu rovnou v masce nebo si u nás ve stanu u přívozu nějakou vyberte. Čeká vás korunovace královny a předání masopustního práva. A přesně ve tři se vyráží na průvod plný maškar a bláznivin.
     07:25
     Hanácké masopust
      Pravý Hanácký masopust plný veselých masek a obyčejů si můžete užít v sobotu v Hanáckém muzeu v přírodě v Příkazích na Olomoucku. Kromě maškarního průvodu s medvědem se můžete účastnit klání o tlačenku a jitrnici, kterou svět neviděl.
      08:16
      Valentýn v ZOO aneb Zvířecí lásky
       Sobota bude v pražské zoologické patřit sv. Valentýnu a vy se v Údolí slonů dozvíte, jak vypadají sloní námluvy, jaká zvířata žijí celý život v páru a jak to vypadá, když se mají rádi žirafy, gorily nebo velké želvy! Uvidíte krmení vombatů a tučňáků, trénink lachtanů a poznáte, jak vypadá pes ušatý.
       09:24
       Kde jste je viděli naposledy?
        Přijďte si do Východočeského muzea v Pardubicích připomenout živočichy a rostliny, které z naší přírody mizí a seznámit se s těmi, kteří naopak přibyli.
        12:28
        Zahradní tvoření
         I když je teprve únor, každý malý i velký zahradník ví, že už se musí chystat na jaro. V Zahradním centru pod kloboukem v Jindřichově Hradci proto vyhlásili víkend dětského tvoření.
         13:09
         Čokoládový festival
          Na nejsladším festivalu v Olomouci v Galerii Šantovka celý víkend uvidíte, jak se ručně plní čokoládové bonbóny, jak se zdobí tabulky čokolády, nebo jak se dělají lanýže! Můžete si připravit vlastní brownies a dokonce se dozvíte, jak se dá z čokolády vařit zdravě!
          14:01
          Muzeum městské hromadné dopravy
           V pražských Střešovicích najdete víc než čtyři desítky vozidel kolejové i silniční dopravy a různých speciálních zařízení, modely vozů a celých dopravních systémů, které se ve skutečnosti nedochovaly, dobové fotografie, jízdenky, plánky, výkresy a mnoho dalšího.
           16:48
           Pošli to dál
            Pošli to dál neboli swap v pražském Kulturním centru Vozovna probíhá tuto sobotu a jde o výměnnou akci, kam můžete vzít cokoliv, co nepotřebujete a vyměnit to za kousky, z kterých budete mít radost. Pošli to dál tak podporuje myšlenku nenakupování a recyklace.
            17:42
            Soutěž
             18:25
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              18. únor

              Přehled dílů

              574 dostupných
              Stopáž20 minut

              3. červen

              Zlín film festival — Veletrh vědy — Výstava Earth v Atriu Žižkov — Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem — Zahájení sezóny a den dětí na Zubačce — Dětský den se Sporťákem v Uherském Hradišti — Výstava Barvosvětem v centru VIDA — Pradědečkův traktor — Švihovské Highland games — Centrum řemesel Botanicus — Večerní safari Dvůr Králové — Soutěž — Rekapitulace

              3. 6. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              27. květen

              Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

              27. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              20. květen

              Mlynářovo probuzení — Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních — Daisy 100 - Čekárna na neděli — Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023 + O perníku – dobrodružná poznávací cesta městem — Sportuj 23 — Emil Holub — Den otevřených dveří na letišti v Čáslavi — Ameriky mezi sklepy — Slavnosti stepí na Rané — Loutkové muzeum a kovárna Záluží — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

              20. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              13. květen

              Festival Pískoviště v Písku — Narozeniny Karla IV. na hradě Velhartice — Proč? Protože Karel Loprais! — Jarní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích — Den otevřených lesů — Tajemství půdy v Západočeském muzeu v Plzni — Festival Zámeček v Roztokách — Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně u Vojkovic — Pochod Po stopách rytíře Zbyhoně — Výstava Telka v Galerii České televize — Festival pro čolka v Kurovickém lomu — Soutěž — Rekapitulace

              13. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              6. květen

              Slavnosti svobody v Plzni — Běh pro Paměť národa — Farmapark U Toma — Cirkus Base — Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Ondřej Sekora známý i neznámý — Staročeské máje ve Mstišově — Pozvánka do Třebíče — Motýli ve skleníku Fata Morgana — Pochod Alice Garrigue Masarykové — Soutěž — Rekapitulace

              6. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              29. duben

              Den Země 2023 v Babiččině údolí aneb XIII. Ratibořické ovčácké slavnosti — Den ve vzduchu — Historie České televize — Nepálení čarodějnic — Desatero čarodějnických řemesel — Beltain Nižbor — Současnost České televize — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Představení skupiny historického šermu z období Třicetileté války na hradě Veveří — Kostýmy v České televizi — Jarní veletrh minerálů a šperků — Soutěž — Rekapitulace

              29. 4. 2023 na ČT :D

              Napište nám