Tamtam

21. leden

Obsah dílu

Komentovaná prohlídka výstavy Kam nechodí slunce, tam chodí lékař — Mezinárodní mistrovství ČR v historickém lyžování v Beskydech — Výstava "Vodníci" v Památníku Antonína Dvořáka — Staré Hrady a Český Šternberk – zimní prohlídky — Cestovatelský mišmaš — Tkaní na hřebenovém stávku — Galerie ocelových figurín — Dětské karnevaly — Pohádkový les v Nymburku — Výstava Vojtěch Kubašta – geniální ilustrátor — Sobotní výtvarná dílna v Liberci — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:47
Komentovaná prohlídka výstavy Kam nechodí slunce, tam chodí lékař
  Jak se léčilo v devatenáctém století a jak se léčí dnes? To se dozvíte na výstavě ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. V neděli 22. 1. můžete přijít na komentovanou prohlídku.
  02:53
  Mezinárodní mistrovství ČR v historickém lyžování v Beskydech
   V sobotu 21. 1. vrcholí klání historických lyžařů. Ve Starých Hamrech se bude závodit na starých dřevěných lyžích zvaných jasanky ve dvou disciplínách – slalomu a jasankrosu.
   03:49
   Výstava "Vodníci" v Památníku Antonína Dvořáka
    Ve známé opeře Rusalka vystupuje vodník. Proto mu je věnovaná výstava v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.
    06:28
    Staré Hrady a Český Šternberk – zimní prohlídky
     Některé hrady můžete navštívit i v zimě. Na Starých Hradech se usídlili draci a čeká vás tam pohádková prohlídka. Naopak historické prohlídky se konají na hradě Český Šternberk.
     07:12
     Cestovatelský mišmaš
      V sobotu 21. 1. se do kina v Napajedlech sjedou cestovatelé i dobrodruzi, aby poreferovali, jak se cestuje stopem či koňmo Kambodžou i Vietnamem a pěšky přes Pyreneje či Island.
      08:14
      Tkaní na hřebenovém stávku
       Primitivní, ale efektní tkalcovskou metodu, která se užívala prý už v pravěku a přežila do současnosti, si můžete vyzkoušet v sobotu 21. 1. v Domě dětí a mládeže Ulita v Praze 3.
       09:05
       Galerie ocelových figurín
        Z částí motorů, převodovek, řetězů, šroubů nebo ozubených koleček ze starých aut a motorek vytvořili mistři svářečského umění neuvěřitelné figuríny. Užít si je můžete každý den v Galerii ocelových figurín Praze.
        11:58
        Dětské karnevaly
         Pomalu začíná čas karnevalů. Na palubu v Sokolovně v Napajedlech jsou v neděli 22. 1. zváni piráti a námořníci. V sobotu 21. 1. můžou dorazit do střediska volného času v Brně Lužánkách krom mořských vlků ještě navíc všechna zvířátka a pohádkové bytosti.
         13:00
         Pohádkový les v Nymburku
          V sobotu 21. 1. odpoledne se jako mávnutím čarovného proutku promění ostrov v Nymburku v pohádkový les. Víly, permoníci a další pohádkové bytosti vás provedou dvoukilometrovou trasou se zábavnými úkoly.
          13:58
          Výstava Vojtěch Kubašta – geniální ilustrátor
           V Městském muzeu v Blatné vystavují prostorové knihy, ale také prostorové betlémy, pohlednice, reklamní materiály a další díla Vojtěcha Kubašty. Jeho knihy byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků a tištěny v desetimilionových nákladech.
           17:09
           Sobotní výtvarná dílna v Liberci
            Jaké to je navštívit galerii, když je člověk nevidomý? Oblastní galerie v Liberci nabízí v sobotu 21. 1. unikátní dotykový zážitek. Projdete pohmatu celou budovu, osaháte si nejrůznější materiály a zanoříte ruce do speciálních dotykových boxů.
            17:44
            Soutěž
             18:39
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              28. leden

              Přehled dílů

              565 dostupných
              Stopáž21 minut

              25. březen

              Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám