20 minut
Tamtam

27. říjen 2018

Část: Orientační závod pro děti

Obsah dílu

Jak vypadal 28. říjen 1918 v Havlíčkově domě — Výstup na Blaník — Muzeum války 1866 na Chlumu — Permon Cup 2018 — Orientační závod pro děti — Cyklohráčkem do Železničního muzea Zlonice — Výstava prezidentnský vozů v Muzeu autíček — Podzimní prázdniny s draky — Pevnost duchů — Václav Vojtěch - první Čech v Antarktidě — Přelet nad loutkářským hnízdem — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:38
Jak vypadal 28. říjen 1918 v Havlíčkově domě
  Na náměstí v Havlíčkově Brodě se uskuteční akce, která představí, jak 28. říjen vypadal. Těšit se můžete na rekonstrukci historického momentu, dobové kostýmy, program pro malé i velké návštěvníky, hry, soutěže, občerstvení.
  03:03
  Výstup na Blaník
   Vystupte si na horu Blaník u příležitosti oslavy výročí vzniku našeho samostatného státu. Předpokládaný sraz účastníků na vrcholu u rozhledny je v 11:00 hodin.
   03:54
   Muzeum války 1866 na Chlumu
    Zastavte se u největšího vojenského střetnutí na území Čech a Moravy v 19. století v expozici Muzea války 1866 na Chlumu. Najdete tady ukázky výzbroje a výstroje rakouské a pruské armády a mnoho dalšího.
    06:47
    Permon Cup 2018
     Zveme vás na další ročník netradičních soutěžních disciplín, který pořádá zábavní park Permonium. Soutěžní klání se skládá ze šesti disciplín a bude probíhat v době mezi 10:30 a 15:00.
     07:52
     Orientační závod pro děti
      V neděli si můžete zaběhnout už sedmý orientační závod Dětské ligy Táborska, který je určen především pro děti a žáky do 15 let. Pro závodníky jsou přichystány tři tratě v lese. Shromaždiště závodu bude v prostoru fotbalového hřiště Tábor – Měšice.
      08:51
      Cyklohráčkem do Železničního muzea Zlonice
       Cyklohráček vás doveze z Prahy až do železničního muzea ve Zlonicích. Vydejte se na neobvyklý výlet a poznejte železnici z úplně jiného úhlu pohledu! Cyklohráček má několik vagonů – jeden plný her, stavebnic, vláčkodráhy a knížek, ve druhém jezdí cyklisté s koly a ve třetím najdete spoustu deskových her, velkou stavebnici, tabuli s křídami či puzzle.
       09:30
       Výstava prezidentnský vozů v Muzeu autíček
        Zajímá vás, čím jezdili čeští i zahraniční prezidenti? Přes 10 tisíc modelů autíček a dalších hraček, vyrobených od roku 1910 až do 90. let uvidíte na speciální výstavě, která vás vezme na cestu od kočárů až po moderní speciály.
        12:58
        Podzimní prázdniny s draky
         Na Starých Hradech se usídlili draci! Vydejte se za nimi a nahlédněte do světa obřích smaragdových draků a odhalte tajemství dračích lektvarů. Od sklepení až po půdu vás provede udatný rytíř, krásná princezna, veselá čarodějnice nebo rozpustilá čertice.
         13:36
         Pevnost duchů
          Vstupte do tajemné komnaty v Pevnosti duchů! Těšit se můžete na strašidelné kostýmy, explodující dýně, stezku odvahy, videomapping nebo záhadné hvězdy v planetáriu.
          14:12
          Václav Vojtěch - první Čech v Antarktidě
           Když se ve Skřivanech u Nového Bydžova Václav Vojtěch v roce 1901 narodil, sudičky mu rozhodně nedaly do vínku touhu po cestování. A přeci... Navštivte výstavu o prvním Čechovi v Antarktidě a poznejte jeho životní cestu.
           17:34
           Přelet nad loutkářským hnízdem
            Je čas zajít na loutky v akci! Zveme vás na festival plný pohádek a loutek. Kromě divadla se můžete těšit na program mezi jednotlivými představeními. V prostoru Galerie Minor bude probíhat např. workshop výroby loutek z přírodních materiálů.
            18:04
            Soutěž
             18:42
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              3. listopad 2018

              Napište nám