Tamtam

13. říjen 2018

Obsah dílu

Vždy o krok napřed — 6. závod dětské ligy Táborska — Den lesní techniky — Geologicko-paleontologická expozice Barrandien — 6. ročník závodu Cyklokros — Sokolí stopou — Netopýři v Kladně — Výstava pro všechny smysly — Lázeňský festival jablek — Chvála sběratelství — Hvězdárna dětem — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:14
Vždy o krok napřed
  Bohatý program začne ve dvě odpoledne městskou hrou, ke které budete potřebovat svůj chytrý telefon a své chytré hlavičky. Nenechte si ujít spoustu zajímavých výstav a divadelních představení. Na Velkém náměstí se chystá ještě historický program a v centru Písku taky průběžně během odpoledne uvidíte tzv. živé obrazy připomínající právě události z roku 1918.
  02:12
  6. závod dětské ligy Táborska
   V Sezimově Ústí se poběží orientační závod Dětské ligy Táborska. Na výběr jsou tři trasy a ta nejjednodušší bude značena barevnými fáborky. Takže určitě trefíte. A v cíli dostane každý dětský účastník diplom!
   02:44
   Den lesní techniky
    Lesníci vám ukážou, jak se starat o stromy; myslivci zase, jak o zvířátka; řezbáři a kováři se pochlubí svým řemeslem a doslova psí kusy předvedou lovečtí psi. Pro děti jsou připravené soutěže a hry.
    03:26
    Geologicko-paleontologická expozice Barrandien
     Barrandien zní jako nějaká pohádková země, ale skrývá se v ní například Český kras. V muzeu v Berouně uvidíte přehlídku minerálů, sedimentů a dalších nálezů ze starších prvohor.
     06:48
     6. ročník závodu Cyklokros
      Je tady další ročník velké ceny města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu. Soutěžit můžou úplně všichni – od čtyřletých na odrážedlech, přes žáky základních škol – pozor tam se hraje o horské kolo! – až po dospěláky. A během celého dne budou s dětmi procvičovat policisté pravidla bezpečného silničního provozu.
      08:01
      Sokolí stopou
       Tělocvičná jednota Sokol pořádá dnes v Uherském Hradišti dopoledne plné her, luštění šifer a křížovek. Navíc organizátoři opatří i fotokoutek, sledovat se bude krátký film a na závěr nesmí chybět sladká tečka.
       09:03
       Netopýři v Kladně
        Výstava České společnosti pro ochranu netopýrů ukáže rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice. K vidění budou komentované fotografie od specialistů na netopýry, výzkumné pomůcky či umělé netopýří budky.
        11:54
        Výstava pro všechny smysly
         Trojská botanická zahrada zve na 22. ročník výstavy pro všechny smysly, při které se nejenom kouká, ale taky hmatá, čichá a možná i ochutnává. Tentokrát se věnuje vztahům v přírodě. Navštívit ji mohou i nevidomí, ale zajímavá bude pro každého, kdo rád poznává svět kolem sebe trochu jinak.
         12:46
         Lázeňský festival jablek
          Na jarmarku výrobců a řemeslníků můžete vyzkoušet tvůrčí dílny a soutěže, poslechnete si hudební vystoupení a nevynechejte ani ochutnávky pokrmů z jablek! Své štrůdlíčky mohou soutěžící nosit k registraci na kolonádu Maxima Gorkého mezi 8. a 9. ráno.
          13:31
          Chvála sběratelství
           Výstava představuje fenomén sběratelství. Čeká vás sbírka kuriozit a předmětů, které jsou ve sbírkách 200 let. Poznáte vášnivé sběratele, díky kterým se dochovalo spoustu zajímavostí z oblasti historie, umění i přírody.
           16:25
           Hvězdárna dětem
            V kladenském kině Sokol se bude promítat oblíbený pořad Hvězdárna dětem. Krásné pohádkové příběhy se přímo vážou na vesmírný prostor kolem nás a připomínají třeba i to, že hvězdy odedávna patřily taky mořeplavcům.
            16:50
            Soutěž
             17:47
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž21 minut
              Další díl
              20. říjen 2018

              Přehled dílů

              565 dostupných
              Stopáž21 minut

              25. březen

              Vynášení Morany, Mělník — Rozhledny v pohybu 2023 — Festival světla Blik blik v Plzni — Hvězdolet – dítě v každém z nás — Den otevřených dveří – Povodí Odry — Den otevřených dveří Českého hydrometeorologického ústavu — Moje tělo není ostrov — Interaktivní expozice Český Krumlov — Bitva u Sudoměře – rekonstrukce bitvy z roku 1420 — Retrohrátky Žďár nad Sázavou — Slavnosti mandloní a vína 2023 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. březen

              Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě — Za luskouny do Indonéské džungle — Armádní muzeum — Antické báje a mýty na hradě Šternberk — Zvídálkové, vzhůru do muzea! — Na výlet do vesmíru — Film Legends — Mint Market — Tvořivá Olomouc — Archeologie z nebe — Vítání jara – Jaro, kde jsi? — Karlovarský KnihoTrh pro Nelinku — Soutěž — Rekapitulace

              18. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              11. březen

              Mistrovství ČR v králičím hopu — Párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly — Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově — U babičky v paneláku — Cesta do pravěku — Sobotní program v hvězdárně v Hradci Králové — Včelí stezka v Majalandu — Festival KUK — Festival MimiArt — Loutkářské umění — Pohádkové čtení na schodech — Soutěž — Rekapitulace

              11. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              4. březen

              DinoExpedice v Českých Budějovicích — AIMTEC Hackathon – Young Hackers — Retrogaming v Tišnově — Karlínské polívkování — Festival Tajemství zaniklých řemesel — Laboratorium a Aristokracie: začátek konce na zámku ve Veltrusech — Výstava kamélií — Knižní festival v Ostravě — Bitva u Jankova — Orli na válečném nebi — Záhady hlavolamu na zámku v Bruntále — Soutěž — Rekapitulace

              4. 3. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              25. únor

              Putovní výstava IQ play — Plzeň – vyhánění zimy — Síň slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze — Po cestách legend — Masopust v Klecanech, v Brně i na Vísecké rychtě v Kravařích — Únorové tradice na lázeňské kolonádě v Mariánských Lázních — Řemeslná textilní dílna v Městském muzeu v Ústí nad Orlicí — Modelfest Ostrava — Klub železničních modelářů v Roztokách u Prahy — Zimní prohlídka Sázavského kláštera — Mumraj neboli velký maškarní bál v pražské Chvalské tvrzi a Karneval v Riu v Domě dětí a mládeže Ulita na Praze 3 — Soutěž — Rekapitulace

              25. 2. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              18. únor

              Masopust v Hornickém muzeu Příbram — Masopustní hostina v Zooparku Zájezd — Muzeum řemesel — Lyžníci 2023 ve Smržovce — Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou — Stačí trocha fantazie — Interaktivní prohlídky broumovského skriptoria — Papírové Království 2023 — Festivaly Cyklocestování, cykloexpedice, cestopisné besedy — Gočárova galerie — Elvis na Kopřivné — Soutěž — Rekapitulace

              18. 2. 2023 na ČT :D

              Napište nám