Tamtam

14. červenec 2018

Obsah dílu

Bobří neckyáda na Dyji — Borůvkobraní v Borovanech — Výročí 100 let české státnosti v Muzeu hraček — Oživlý středověk v podhradí — Sklářská neděle — Buchlovské kování — Duhový svět v zábavním parku Permonium — Strážský běh — Tour de aleje – letní cyklojízda na podporu ochrany alejí — Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti — Strašidla z Doubravky — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:24
Bobří neckyáda na Dyji
  Postavte si vlastní plavidlo a jedem! Anebo prostě jenom přijďte fandit a pobavit se na parádní akci plnou nejrůznějších plavidel všech tvarů. Vodáci se budou snažit dostat do cíle na trase dlouhé cca 1 km. Soutěží se na čas, o nejkrásnější plavidlo nebo o cenu fair play! Kromě této podívané na vás také čeká bohatý doprovodný program.
  02:23
  Borůvkobraní v Borovanech
   Milovníci borůvek, zbystřete! V Borovanech, v areálu kláštera, budou opět probíhat slavnosti borůvek! Nádvoří zaplní řemeslný jarmark, ukázky výroby rukodělných výrobků, k tomu zahrají písničkáři z Čech i Moravy, o zábavu se postarají kejklíři či klauni a šikovné ručičky potěší workshop bubnování na africké bubínky. A mnoho dalšího!
   03:15
   Výročí 100 let české státnosti v Muzeu hraček
    Jak si hrály děti od dob Rakousko-Uherska až po současnost? Zajímavé stolní hry, unikátní puzzle s mapou Čech, Moravy a Slezska z roku 1930, loutkové divadlo, a mnoho dalších hraček objevíte na výstavě k výročí 100 let české státnosti.
    06:15
    Oživlý středověk v podhradí
     Zveme vás přímo do středověku! V podhradí středočeských Zlenic se vrátíte do časů Karla IV., kdy byly Zlenice v plném rozkvětu. Hlavní atrakcí festivalu budou, jako obyčejně, řemesla. A návštěvníci si je je budou moct i vyzkoušet!
     06:58
     Sklářská neděle
      Řemeslo sklářů má v našich zemích dlouhou a slavnou tradici. Pokud se s ní chcete seznámit, vyrazte do Rožnova pod Radhoštěm. Skláři budou zpracovávat sklo před očima diváků ve venkovní peci. A poodhalí různé techniky a tajemství své práce.
      07:51
      Buchlovské kování
       Mistři černého řemesla vám ukáží, jak se pracuje se žhavým železem! Kováři, nožíři, měditepci a další řemeslníci, co si tykají s kovadlinou, přijedou do Buchlovic předvést svoje dovednosti. A k dispozici budou mít hned deset výhní! Kdo se nebojí chytit do ruky kladivo, může si zkusit ukovat hřebík a chybět nebude ani tradiční vrh kovadlinou nebo kovářským kladivem.
       08:43
       Duhový svět v zábavním parku Permonium
        V Permoniu otevřeli nový Duhový park plný vodních atrakcí! V horkém létě tady na vás čeká pořádné osvěžení a taky víla Permína. Nejmenší návštěvníci se můžou zapojit do hry Duhová kapka, na konci které čeká odměna!
        12:28
        Strážský běh
         Ve Stráži na Plzeňsku se koná Strážský běh, který je součástí seriálu Běžec Tachovska. Poběží se převážně po asfaltu, takže to bude chtít vychytanou běžeckou obuv. Trasy jsou různě dlouhé od sta metrů po několik kilometrů.
         13:24
         Tour de aleje – letní cyklojízda na podporu ochrany alejí
          V Přibyslavi startuje benefiční letní cyklojízda zvaná Tour de aleje, která je věnovaná záchraně stromových alejí na Vysočině! Heslem jízdy je: Nezávodíme o čas, ale o budoucnost. Vybrat si můžete ze 3 různých tras od 3,5 do 40 kilometrů. Cílem závodu je rybník Řeka, kde jsou na programu soutěže, divadlo, stromové šplhání nebo zkoumání přírody pod mikroskopem.
          14:04
          Prázdninové pohádkové prohlídky pro děti
           Vydejte se na prohlídku Náchodského zámku, provede vás jím sám vévoda Petr Biron nebo jeho dcera Kateřina Vilemína. Dozvíte se zajímavosti z historie a vyslechnete si pohádku o náchodském zámku. Prohlídku zakončí fotografování dětí v kostýmu krále či princezny přímo v expozici!
           16:56
           Strašidla z Doubravky
            V Bílku u Chotěboře si dávají dostaveníčko strašidla z Vysočiny jako vodníci, ježibaby, hejkalové a jiné pohádkové obludy. Kromě samotných strašidel a jejich vyprávění na vás čeká vystoupení kouzelníka, budou se nafukovat obří bubliny, a kdo bude chtít, dostane možnost si namalovat vlastní strašidelné tričko.
            17:40
            Soutěž
             18:39
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž3 minuty
              Další díl
              Tamtam plus

              Přehled dílů

              558 dostupných
              Stopáž20 minut

              28. leden

              Dílničky Za polární září v Centru VIDA — 25. zimní bitva Podbořany — Lumia Gallery — Imaginárium bratří Formanů na Chvalském zámku v Praze — Festival Co:con — Čarodějnická prohlídka na zámku Dětenice — Výstava Neboj neboj v žižkovském Atriu — Lešetínský fašank ve Zlíně — Maškarní festival v Rosicích — Muzeum milevských maškar — Autíčkyjáda v Hlinsku — Soutěž — Rekapitulace

              28. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              21. leden

              Komentovaná prohlídka výstavy Kam nechodí slunce, tam chodí lékař — Mezinárodní mistrovství ČR v historickém lyžování v Beskydech — Výstava "Vodníci" v Památníku Antonína Dvořáka — Staré Hrady a Český Šternberk – zimní prohlídky — Cestovatelský mišmaš — Tkaní na hřebenovém stávku — Galerie ocelových figurín — Dětské karnevaly — Pohádkový les v Nymburku — Výstava Vojtěch Kubašta – geniální ilustrátor — Sobotní výtvarná dílna v Liberci — Soutěž — Rekapitulace

              21. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              14. leden

              Výstava ledových soch a Ledové království — Show s kapalným dusíkem na Štefánikově hvězdárně — Kočovná herna Sládkovna — Janova dílna — Kurzy bruslení na střeše Galerie Harfa — Běžecké závody Mini skitour — Automuzeum Terezín — Jeskyně Výpustek v Moravském krasu — Zimní prohlídky na Hluboké — Děčínské hodinárium — Zvídálkové ve Slováckém muzeu — Soutěž — Rekapitulace

              14. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              7. leden

              Tříkrálová koleda v Kouřimi — Krumlovský masopust — Mistři cechů oděvních — Novoroční výstup na hrad Helfštýn — Zimní běh — Pohádky ovčí babičky — Modelářská výstava — Krmítka pro ptáčky – ZeMěDílna — Morčata, kam se podíváš — Dinosauří horečka v Triloparku — Muzeum historických vozidel — Soutěž — Rekapitulace

              7. 1. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              31. prosinec 2022

              Silvestr v jednu na zámku Loučeň — Silvestrovský hrad Šternberk — Příběh jednoho pekařství — Silvestrovský výšlap k Mirkovu prameni — Novoroční výstup na Kozákov — Silvestrovské jízdy na řepařce — Doteky severu — Putování se zimní královnou — Silvestrovský program v zoo Plzeň — Draci v animaci — Retro Silvestr 2022 — Soutěž — Rekapitulace

              31. 12. 2022 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              24. prosinec 2022

              Štědrý den v ZOO Liberec — Medvědí Vánoce v Českém Krumlově — Bozkovské dolomitové jeskyně — Vánoční prohlídky na hradě Kost — Štědrý den v pevnosti Josefov — Perníkové jesličky v kostele sv. Matěje v Praze — Četnické humoresky v Salonu republiky — Novoměstské kufrování — Čumilova cesta do Betléma — Vánoční Sovinec — Science centrum VIDA — Soutěž — Rekapitulace

              24. 12. 2022 na ČT :D

              Napište nám