Tamtam

6. leden 2018

Obsah dílu

Tříkrálový běh — Tříkrálový pochod k Ježíšku — Kašpárek se vrací — Kouzelný svět počítačových her na Špilberku — Vánoční ozdoby — Putování za betlémskou hvězdou — Interaktivní výstava Anděl Páně 2 — Hvězdné povídání — Rytíři nebes — Koncert festivalu dětských talentů — Karlštejnský poklad — Soutěž — Rekapitulace

Části dílu

01:13
Tříkrálový běh
  Tříkrálový závod v běhu se běží v sobotu odpoledne ve Zlivu. Registrovat se můžete buď na webu sportovního klubu Zliv nebo ve 13 hod. přímo na místním fotbalovém stadionu, kde je zároveň start i cíl. Startovné je dobrovolné, délky tras jsou rozděleny do 7 kategorií a kdo bude potřebovat, může se v klubovně ohřát, odpočinout si a nabaštit se.
  01:57
  Tříkrálový pochod k Ježíšku
   V Plzni se v neděli odpoledne koná již tradiční Tříkrálový pochod k Ježíšku. Průvod půjde z náměstí Republiky až ke kostelu U Ježíška, kde bude nachystaný ozvučený živý betlém.
   02:59
   Kašpárek se vrací
    Na výstavě ve Vlastivědném muzeu v Olomouci je ještě o tomto víkendu k vidění přes tři stovky loutek od šikovných českých autorů. Dozvíte se tady, že jsme se už dávno stali loutkářskou velmocí a hlavně se na vlastní oči přesvědčíte proč.
    03:50
    Kouzelný svět počítačových her na Špilberku
     Počítačové hry mohou být i pohádkově krásné, dovedou bystřit ducha a rozvíjet fantazii. Dokážou vám to na výstavě Kouzelný svět počítačových her, na níž uvidíte tvorbu tří českých počítačových studií.
     07:19
     Vánoční ozdoby
      Poslední dva vánoční dny můžete strávit v regionálním muzeu Mělník na tradiční výstavě věnované zdobení vánočních stromečků. Visí tu ozdoby skleněné i lidové z přírodních materiálů, jsou tu perníčky, ale i světýlka nebo historické vánoční řetězy.
      07:45
      Putování za betlémskou hvězdou
       Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně se vydává na pomyslnou pouť do Betléma. Vyřezávané, dřevěné, ale také papírové nebo prostorové betlémy uvidíte na výstavě, která zároveň vysvětluje význam jednotlivých scén a postav.
       08:46
       Interaktivní výstava Anděl Páně 2
        Pohádku Anděl Páně 2 si můžete připomenout v Českém Krumlově. Krumlovský klášter Klarisek bude totiž až do konce března převlečený za filmový atelier.
        12:10
        Hvězdné povídání
         V mosteckém planetáriu se v neděli rozzáří hvězdná obloha v plné parádě, a to i s komentářem. To aby se všichni začínající hvězdáři starší 5 let dokázali přesně zorientovat na noční obloze. Speciální dětský program tu začíná přesně ve tři hodiny odpoledne.
         12:56
         Rytíři nebes
          Rytíři nebes je výstava věnovaná letcům, technikům a vůbec veškerému personálu z Královského letectva britských ozbrojených sil (RAF) za II. světové války. Brněnské technické muzeum je domovem rytířů nebes až do 18. února.
          16:17
          Koncert festivalu dětských talentů
           V Praze vrcholí Dětský mezinárodní festival. Mladí umělci z celého světa na sobotním odpoledním koncertě předvedou svá hudební, taneční a jiná vystoupení.
           16:55
           Karlštejnský poklad
            Pospíchejte na výstavu Karlštejnský poklad neboli kultura císařského dvora Karla IV. Uvidíte tu spoustu zlata, stříbra a drahého kamení, nádherné šaty a samozřejmě taky šperky a různé módní doplňky. Opravdový poklad můžete na Karlštejně obdivovat už jen tento víkend mezi 10–15 hod.!
            17:28
            Soutěž
             18:14
             Rekapitulace
              Přehrát celé video
              Stopáž20 minut
              Další díl
              13. leden 2018

              Přehled dílů

              574 dostupných
              Stopáž21 minut

              27. květen

              Festival spisovatelky Karolíny Světlé — Výlet do historie Měšic — Archeoskanzen Trocnov — Festival Eko Planeta — Den starokladrubského koně — Den dětí v Toulcově dvoře — Umění černé Afriky — Divadlo patří dětem — ZUŠkování — Věda Vševěda — Letecké muzeum Kbely — Soutěž — Rekapitulace

              27. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              20. květen

              Mlynářovo probuzení — Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních — Daisy 100 - Čekárna na neděli — Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové 2023 + O perníku – dobrodružná poznávací cesta městem — Sportuj 23 — Emil Holub — Den otevřených dveří na letišti v Čáslavi — Ameriky mezi sklepy — Slavnosti stepí na Rané — Loutkové muzeum a kovárna Záluží — Kadaňský pohádkový festival — Soutěž — Rekapitulace

              20. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              13. květen

              Festival Pískoviště v Písku — Narozeniny Karla IV. na hradě Velhartice — Proč? Protože Karel Loprais! — Jarní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích — Den otevřených lesů — Tajemství půdy v Západočeském muzeu v Plzni — Festival Zámeček v Roztokách — Chřestové a křenové slavnosti v Hostíně u Vojkovic — Pochod Po stopách rytíře Zbyhoně — Výstava Telka v Galerii České televize — Festival pro čolka v Kurovickém lomu — Soutěž — Rekapitulace

              13. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              6. květen

              Slavnosti svobody v Plzni — Běh pro Paměť národa — Farmapark U Toma — Cirkus Base — Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby — Jak se rodí chleba v Zeměráji — Ondřej Sekora známý i neznámý — Staročeské máje ve Mstišově — Pozvánka do Třebíče — Motýli ve skleníku Fata Morgana — Pochod Alice Garrigue Masarykové — Soutěž — Rekapitulace

              6. 5. 2023 na ČT :D
              Stopáž20 minut

              29. duben

              Den Země 2023 v Babiččině údolí aneb XIII. Ratibořické ovčácké slavnosti — Den ve vzduchu — Historie České televize — Nepálení čarodějnic — Desatero čarodějnických řemesel — Beltain Nižbor — Současnost České televize — Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka — Představení skupiny historického šermu z období Třicetileté války na hradě Veveří — Kostýmy v České televizi — Jarní veletrh minerálů a šperků — Soutěž — Rekapitulace

              29. 4. 2023 na ČT :D
              Stopáž21 minut

              22. duben

              Den Země s raky — Den Země v Horním Maršově — Tvořiště — Zoo Brno — Zoopark Zelčín — Kačinské hry na zámku Kačina — Království času — Noční koloběžkování — Závod v orientačním běhu u Stropešína — Prague Bike Fest — Benefiční modrý běh pro Autis Centrum — Krištof Kintera v DOXu — Soutěž — Rekapitulace

              22. 4. 2023 na ČT :D

              Napište nám