Třináctidílný televizní seriál byl natočen v roce 1967 podle předlohy Eduarda Basse. Vypráví komediální příběh otce Klapzuby, který po vyřazení československého fotbalového týmu z kvalifikace na mistrovství světa sestaví mužstvo ze svých jedenácti synů a ač z malé vesnice Dolní Bukvičky, dobývá postupně jedno vítězství za druhým, až po titul mistrů světa. Na seriálu je dobře patrný vliv období jeho vzniku – uvolnění politických poměrů konce 60tých let, zřetelné v ironické kritice fotbalových „bafuňářů“ (I.Gübel) a dokonce i výše postavených tehdejších politických osobností nebo institucí. Nezvyklé zpracování i zvláštní, až absurdní smysl pro humor autorů se ovšem při premiéře nesetkaly s velkým pochopením diváků a to byl další důvod, proč nebyl dosud reprízován.

V některých dílech uvidíme i unikátní archivní záběry z fotbalových utkání, jak z MS 1934, tak ze 60tých let s tehdejšími fotbalovými velikány (F. Pláničkou, A. Kvašňákem). Hlavní roli otce Klapzuby ztvárnil Jiří Sovák, matku Klapzubovou Vlasta Chramostová, dále hrají J. Hlinomaz, V. Holubec, I. Gübel. Milé jsou také epizodní role např. J. Beka, L. Skořepové, W. Matušky, V. Lohniského, ale i Martina Friče či Petera Ustinova. Televizní zpracování této fotbalové pohádky pro dospělé nese zřetelný režijní rukopis tvůrce animovaných filmů – Eduarda Hofmana. Scénář napsali Pavel Hanuš a Eduard Hofman, kamera Jiří Kadaňka.

Pro toto vysílání i vzhledem ke zhruba půlhodinové délce jednotlivých dílů jsme zvolili rytmus reprízy dvou dílů za sebou.