Rozhovor s ošetřujícím lékařem Jana Palacha

Rozhovor redaktora Daňka s ošetřujícím lékařem Jana Palacha Radko Vrabcem

Text hlasatele z Televizních novin: Vážení přátelé, do poslední chvíle jsme doufali a věřili v takřka nemožné, že život Jana Palacha bude přece jen zachráněn. Proto také dnes dopoledne navštívil kolega Julek Daněk ošetřujícího lékaře Radko Vrabce. Tak máte možnost vidět nyní reportáž, která se stala během několika hodin reportáží opožděnou.

Přepis mluveného slova

Redaktor Julek Daněk: Jsme v nemocnici v Legerově ulici. Tady leží student Jan Palach. Pane doktore, vy jste jeho ošetřující lékař. Jak vypadá jeho zdravotní stav?

MUDr. Radko Vrabec: Jeho zdravotní stav je vážný. Dneska jsme prožili s ním dosti kritickou noc. Povětšině byl v bezvědomí, ale přesto měl časné chvíle světlé. Teď ráno se nám trošku zlepšil, zase jsme s ním navázali kontakt. Spolupracuje velice hezky s personálem ošetřujícím. Ale přesto je to stav velmi, velmi vážný.

Redaktor Julek Daněk: Cítí bolesti?

MUDr. Radko Vrabec: Ne, bolesti nemá, nestěžuje si na ně. Přitlumili jsme ho.

Redaktor Julek Daněk: Hovoří s vámi, když je při vědomí?

MUDr. Radko Vrabec: Ano, hovoří s námi. Zajímal se o to, jakým způsobem zapůsobil jeho čin. Dostal velice hezké dopisy od rektora a děkana vysoké školy. Velmi jej to potěšilo a pomáhá mu to bojovat v jeho utrpení.

Redaktor Julek Daněk: Nechtěl něco sám vzkázat svým přátelům, spolužákům? Nevíte náhodou o něčem takovém?

MUDr. Radko Vrabec: Má obavy, aby nedošlo k něčemu podobnému v budoucnosti, a myslím, že má představy, že by k tomu nemělo docházet. Aspoň to říkal.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 1969
 P čb 4:3